تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران وین را به مقصد مشهد ترک کرد

سیاسی

دقایقی پیش محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان به همراه دیگر اعضای تیم مذاکره کننده هسته‌ای وین را به مقصد مشهد مقدس ترک کرد.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، طبق آنچه که اعلام شده ظریف قرار است پس از ترک وین در ابتدا به مشهد مقدس برود و پس از زیارت حرم امام رضا (ع) و اقامتی کوتاه در این شهر، مشهد را به مقصد تهران ترک کند. گفته می‌شود وزیر خارجه کشورمان فردا صبح وارد تهران خواهد شد.

براساس این گزارش مذاکرات سخت و نفس‌گیر هسته‌ای 13 ساله در دور آخر خود پس از 18 روز که طولانی‌ترین مذاکرات بین المللی در چند دهه اخیر به شمار می‌رود صبح امروز بین ایران و گروه 1+5 به پایان رسید.

گفتنی است دور پایانی مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 از ششم تیرماه آغاز و با تمدید دو نوبت پس از ضرب الاجل 10 تیر سرانجام روز سه شنبه پس از 18 روز بحث و گفت‌وگوی فشرده و جدی با دستیابی به متن توافق جامع هسته‌ای پایان یافت. توافق حاصل شده بین ایران و گروه 1+5 مورد استقبال جامعه جهانی قرار گرفته و تعدادی از مقامات عالی‌رتبه جهان از حصول چنین توافقی ابراز خرسندی کردند.

براساس این گزارش در دیدار سه شنبه شب رییس جمهور و اعضای هیات دولت با مقام معظم رهبری، ایشان از زحمات و مجاهدات صادقانه و مجدانه تیم هسته‌ای تشکر و قدردانی کردند.

انتهای پیام

کد N889696