یکی از مدیران موسسه تحقیقات صلح بین الملل استکهلم:

هموار شدن راه اعطای جایزه صلح نوبل به ظریف و کری

سیاسی

یکی از مدیران موسسه تحقیقات صلح بین الملل استکهلم اظهار کرد: توافق نهایی بر سر برنامه هسته‌ای تهران می تواند راه را برای اعطای جایزه صلح نوبل 2016 به محمدجواد ظریف و جان کری هموار کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، طارق رئوف مدیر برنامه خلع سلاح و عدم اشاعه تسلیحات در موسسه تحقیقات صلح بین الملل استکهلم اظهار داشت: توافق دقیقی که روز سه شنبه میان ایران و 1+5 حاصل شد، مهم‌ترین توافق هسته‌ای چندجانبه در دهه‌های اخیر است و می‌توان آن را با معاهده جامع ممنوعیت آزمایش تسلیحات هسته‌ای در سال 1996 مقایسه کرد.

وی خاطرنشان کرد: توافق نهایی بر سر برنامه هسته‌ای ایران راه را برای اعطای جایزه صلح نوبل 2016 به جان کری وزیر خارجه آمریکا و محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران هموار می‌کند.

طارق رئوف که از سال 2002 تا 2011 سرپرست بخش سیاست گذاری امنیت و راستی‌آزمایی در آژانس بین المللی انرژی اتمی بوده ادامه داد:‌ سند جامعی که ماهیت غیرنظامی برنامه هسته‌ای ایران را تضمین می‌کند برای ایرانی‌ها سودمند خواهد بود زیرا موجب برداشته شدن تحریم‌ها می‌شود.

این اظهارات وی در حالی مطرح می شوند که آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار است به نظارت بر راستی‌آزمایی برنامه هسته‌ای ایران پرداخته و تا پایان سال جاری میلادی گزارشِی را در این زمینه آماده کند.

انتهای پیام

کد N889665