پر بیننده سیاسی سه شنبه:بحث کشورهای عربی درباره توافق ایران/پیشنهاد توکلی برای استقبال از ظریف

رئیس تیم مذاکره کننده هسته ​ای در دولت گذشته اعلام کرد که مذاکرات 6 قدرت جهانی با ایران برای جلوگیری از اندیشه اسلام ناب است که در ذهن مردم ایران غنی شده است.

وی افزود: آینده بسیار روشنی در انتظار تمدن اسلامی است و نشانه‌های اقتدار این تمدن در حال بروز هستند، امیدوارم ادامه راهی که امام خمینی(ره) با محور عدالت شروع کرده‌اند، زیرنظر مقام معظم رهبری با قدرت ادامه یابد. اینجا را ببینید.

وقتی کری روی میز کوبید

صادق خرازی گفت:وزیر امور خارجه یکی از کشورهای منطقه به من گفت چندی پیش آمریکا با وزیران خارجه کشورهای عربی جلسه گذاشت. در آن جلسه وزیران کشورهای عربی به جان کری تاختند که در حالی که ایران هژمونی خود را در منطقه افزایش داده و پیش می رود شما با آنها در وین قدم می زنید و با آنها مذاکره می کنید و می خواهید توافق کنید. وقتی این اظهارات ادامه پیدا کرد جان کری عصبانی شد و پوشه ای که در دست داشت را محکم روی میز کوبید و گفت با همه حرف های شما، تنها کشوری که در منطقه با تروریسم مبارزه می کند ایران است.اینجا را ببینید.

سید عباس عراقچی مذاکره کننده ارشد ایرانی که در وین به سر می برد عکسی را در اینستاگرامش گذاشت که مربوط دست رهبر انقلاب را در حال نگارش یک متن نشان می داد. اینجا را ببینید.  

پیشنهاد توکلی برای استقبال گرم از ظریف

احمد توکلی تیم مذاکره کننده هسته ای را فارغ از اینکه مذاکرات به نتیجه برسد یا نرسد را شایسته تشویق و استقبالی گرم خواند. اینجا را ببینید.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در پیش بینی خود از نتیجه مذاکرات به موضوعاتی همچون تاثیر مستیقم رفع تحریم ها بر اقتصاد کشور و همچنین نقش موثر ایستادگی و قاطعیت تیم مذاکره کننده در گفتگوها اشاره کردند. اینجا را ببینید.

[span]معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی رفتر رئیس‌جمهور گفت: رئیس‌جمهور محترم و اعضای هیئت دولت امشب مهمان ضیافت افطاری مقام معظم رهبری خواهند بود. اینجا را ببینید. [span]


روزنامه قانون در صفحات طنز خود به بررسی مسائل پس از توافق هسته ای پرداخت و نوشت:اینقدر که این روزها خبر از تمدید مذاکرات و در عین حال جشن هسته‌ای به گوش می‌رسد می‌ترسیم جو بگیردمان و اول جشن هسته‌ای برگزار کنیم، بعد زنگ بزنیم به ظریف و بپرسیم آقا مذاکرات چی شد؟ اینجا را ببینید.   [span]

[span] [span] نخستین سخنان رئیس جمهور پس از توافق [span]

رئیس جمهوری که امروز سخنانش را با شعر «عیدانه فراوان شد، تا باد چنین بادا» آغاز کرد، به رهبری، ملت ایران و شهدای هسته ای درود فرستاد و به مردم خبر داد که دعایشان برای مذاکرات، مستجاب شده است. اینجا را ببینید.

/212 17

کد N889655

خواندنی از سراسر وب