جدیدترین خبرها از وین/بزودی، برگزاری نشست مشترک، کنفرانس خبری و اعلام توافق هسته ای

ایرنا نوشت:

برگزاری نشست اعضای گروه ١+٥ و ایران در ساعت 13 امروز -سه شنبه- به وقت تهران، کنفرانس خبری مشترک پس از این نشست و قطعی شدن توافق نهایی مهمترین رویدادهای اعلام شده در وین تا دقایقی پیش است.
 یک منبع دیپلماتیک در وین اعلام کرد: نشست تمامی اعضای گروه پنج به علاوه یک با تیم مذاکره کننده هسته ای ایران به ریاست محمدجواد ظریف بین ساعات 13 تا 14 به وقت تهران در هتل «کوبورگ» وین برگزار خواهد شد.

بر اساس این گزارش قرار است پس از این نشست، کنفرانس مطبوعاتی طرف های مذاکرات در محل مقر اروپایی سازمان ملل در وین (آستریا سنتر) برگزار شود و نتایج نهایی مذاکرات در اختیار خبرنگاران و تصویربرداران قرار گیرد.

گمانه زنی ها همچنین حاکیست احتمال می رود تا ساعاتی دیگر، بیانیه ای حاوی جمع بندی نهایی بین دو طرف انتشار یابد که در آن از یک سو تحریم های بین المللی و یکجانبه علیه ایران لغو و از سوی دیگر ایران نیز بر تعهدات خود در جهت اطمینان بخشی درمورد صلح آمیز بودن برنامه های اتمی صحه خواهد گذارد.

ایران همواره فعالیت های هسته ای خود را صلح آمیز معرفی کرده و اتهامات منتشره از سوی محافل صهیونیستی را کذب دانسته است.

طی 18 روز گذشته نمایندگان ایران و گروه پنج به علاوه یک نشست های طولانی، سخت و فشرده را برای پایان دادن به بحران پرونده هسته ای ایران برگزار کردند. محور این مذاکرات محمدجواد ظریف و جان کری وزرای امور خارجه ایران و آمریکا بودند.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران شب گذشته -یکشنبه شب- در توییتر خود نوشت: «اگر توافق به دست بیاید، پیروزی دیپلماسی به معنی آن است که وقتی که همه می توانستیم ببازیم، همه برنده شده ایم. به همین سادگی، احتیاجی به تبلیغ و تفسیر هم ندارد.»

49310

کد N888957