اسلام‌آباد: دیدار اخیر نخست‌وزیران پاکستان و هند منجر به کاهش تنش‌ها شد

مشاور نخست‌وزیر پاکستان گفت، دیدار اخیر نخست‌وزیران هند و پاکستان در حاشیه نشست همکاری شانگهای در روسیه باعث کاهش تنش‌های دوجانبه شده است.

مشاور نخست‌وزیر پاکستان گفت، دیدار اخیر نخست‌وزیران هند و پاکستان در حاشیه نشست همکاری شانگهای در روسیه باعث کاهش تنش‌های دوجانبه شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، "سرتاج عزیز"، مشاور امور خارجی و امنیت ملی دولت اسلام‌آباد گفت: دیدار نواز شریف و نارندرا مودی، نخست‌وزیران پاکستان و هند رویدای کلیدی در تاریخ دیپلماسی پاکستان محسوب می‌شود. این دیدار موفقیت‌آمیز بود و باعث شد تا تنش‌ها میان دو کشور کاهش یابد.

وی در کنفرانس خبری در اسلام‌آباد گفت: بازخورد اصلی مذاکرات میان دو طرف کاهش تنش‌های موجود در روابط بین دو کشور بود و مشخص کرد که دهلی‌نو و اسلام‌آباد باید با یکدیگر همکاری خود را ادامه دهند.

دو نخست‌وزیر پاکستان و هندوستان در دیدارشان در روسیه بر مقابله با تروریسم در جنوب آسیا متعهد شدند و موافقت کردند تا به تحقیقات درباره حملات تروریستی در بمبئی، هند ادامه دهند و به گسترش روابط دو جانبه شامل تشکیل نشستی میان فرماندهان عملیات نظامی و برگزاری مذاکرات در دهلی‌نو میان مشاوران امنیت ملی در هندوستان و پاکستان ادامه دهند.

مودی و شریف همچنین موافقت کردند تا ماهیگیران هندو را که در بازداشت پاکستان هستند، آزاد کرده و مکانیزم‌هایی را برای تسهیل گردشگری مذهبی ایجاد کنند. به علاوه، نارندرا مودی دعوت شریف را برای سفر به پاکستان در 2016 به منظور شرکت در نشست همکاری منطقه‌ای مجمع آسیای جنوبی پذیرفت.

انتهای پیام

کد N888769