دریادار سیاری خبر داد:

انجام رزمایش‌های دریایی بعد از رمضان/ مذاکرات تسلیحاتی با روسیه

سیاسی

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به اینکه رزمایش‌های متعددی بعد از ماه رمضان برگزار می‌شود، گفت: وظیفه نیروهای مسلح آمادگی برای مقابله با هر تهدیدی از هر سو و با هر شدتی است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش در حاشیه مراسم تجلیل از پیشکسوتان این نیرو اظهار داشت: سفر اینجانب به همراه تیم عالی‌رتبه نظامی به روسیه به دعوت فرمانده نیروی دریایی این کشور انجام شد.

سیاری تأکید کرد: در این سفر بحث اجلاس پنج‌ جانبه با کشورهای حاشیه دریای خزر برای امنیت این دریا، ملاقات‌های دوجانبه و بازدید از نمایشگاه دو سالانه دریایی روسیه صورت گرفت که هر دو هدف به خوبی به نتیجه رسید.

فرمانده نیروی دریایی ارتش اعلام کرد: در این سفر از موشک‌ها و قایق‌های جدید موجود در نمایشگاه سن پترزبورگ بازدید کردیم.

وی با اشاره به بحث مذاکرات هسته ای اظهار داشت: چه تحریم باشیم و چه نباشیم وظیفه نیروهای مسلح آمادگی برای مقابله با هر تهدیدی از هر سو و با هر شدتی است.

سیاری با اشاره به خودکفایی نیروی دریایی ارتش گفت: سلاح و تجهیزات جدید مطابق با فناوری روز در حال تولید است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش افزود: ناوگروه سی و پنجم نیروی دریایی متشکل از ناوهای الوند و بندرعباس هم اکنون در خلیج عدن و تنگه باب‌المندب است و وظیفه تأمین خطوط مواصلاتی دریایی را بر عهده دارد.

وی ادامه داد: ما رزمایش‌های متعددی داریم که بعد از ماه رمضان آغاز می‌شود از جمله رزمایش‌های سطحی، زیرسطحی، فناوری، جنگال و موشکی و رزمایش ولایت نیز پایان سال برگزار می‌شود.

سیاری همچنین با بیان اینکه وزارت دفاع مسئول تأمین تجهیزات است، گفت: ما نیز در سفر به روسیه پیشنهادات خود را در این خصوص ارائه کردیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش همچنین در این مراسم طی سخنانی اظهارداشت: ما امروز حضور مستمری در آبهای آزاد داریم و یگان‌های سطحی، زیرسطحی، موشکی و ... در سطح عملیاتی قرار دارند.

وی افزود: فرماندهان نیروی دریایی کشورهای حاشیه اقیانوس هند، نیروی دریایی ایران را نیرویی قدرتمند محسوب می‌کنند.

سیاری ادامه داد: نیروی دریایی، ناوهای موشک‌انداز کلاس پیکان و پیشرفته‌تر از آن و همچنین زیردریایی‌های کلاس غدیر و فاتح را در دست تولید دارد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه ما از فناوری‌های روز دنیا بی‌نیاز نیستیم، گفت: نیروی دریایی روی پای خود ایستاده و با خیلی از کشورها برنامه و رزمایش دارد.