کشته شدن 2 تن از سرکرده‌های داعش در حمله‌ای هوایی در سوریه

سوريه

منابع سوری اعلام کردند که در حملات هوایی دو تن از سرکرده‌های داعش در شهر حسکه در شمال شرق سوریه کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دیده بان حقوق بشر سوریه در حالی از مرگ دو تن از رهبران داعش در سوریه خبر می‌دهد که شبکه خبری الجزیره به نقل از برخی فعالان سوری مدعی شده است که احتمالا این حملات از سوی ائتلاف ضدداعش بوده باشد.

الجزیره به نقل از یک مرکز خبری در سوریه اعلام کرد که جنگنده‌های ائتلاف تحت رهبری آمریکا صفی از اعضای داعش را در غرب حسکه هدف قرار دادند، در حالی که دیده‌بان حقوق بشر سوریه گفته است که نمی‌تواند تایید کند که این حملات را ائتلاف ضد داعش انجام داده باشد.

مرکز خبری مذکور اعلام کرد: از برجسته‌ترین سرکرده‌های داعش که در این حمله کشته شدند عامر الرفدان «والی» دیر الزور و ابو اسامه عراقی «والی» حسکه هستند.

این مرکز تصریح کرد: در حمله‌ای که دوشنبه شب رخ داد سرکردگان داعش در حالی که از دیر الزور به سمت حسکه در حرکت بودند، هدف قرار گرفتند و تعداد دیگری از سرکرده‌های نظامی و اعضای این گروه کشته شدند.

از سوی دیگر، ارتش سوریه و نیروهای حزب‌الله محله السلطانی در جنوب شرق شهر الزبدانی را تحت کنترل خود درآوردند و ورودی اصلی این شهر را که منطقه مضایا را به الزبدانی متصل می‌سازد، به صورت کامل بستند.

انتهای پیام

کد N888599