محمد رضا باهنر:

طرفین با توافق ضرر نمی کنند/ وحدت قوای کشور برای حفظ خطوط قرمز

سیاسی

نایب رییس دوم مجلس شورای اسلامی گفت: با امضای توافق احتمالی، هیچ یک از طرفین ضرر نمی کنند البته باید تیم هسته ای کشورمان کلیه موارد توافق شده را مکتوب کند تا امریکا دبه نکند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رضا باهنر در گفتکو با شبکه خبر با تقدیر از تلاش دیپلماتهای کشورمان گفت: از تلاشهای جدی و دقیق تیم مذاکره کننده ایرانی تشکر می کنم. بازی برد برد را ما مطرح کردیم و بر حفظ خطوط قرمز تاکید داریم.

نایب رییس دوم مجلس شورای اسلامی افزود: بر خلاف امریکا، در کشورمان هیچ اختلافی بین قوا وجود ندارد. البته نمی دانیم نزاع های بین دولت و کنگره امریکا جدی است یا جنگ زرگری، اما در کشورمان این مساله وجود ندارد و خطوط قرمز برای همه قوا شفاف و روشن است.

باهنر با اشاره به طولانی شدن این دور از مذاکرات خاطرنشان کرد: طرف مقابل بیش از ایران به توافق نیاز دارد و سودی از تحریمها نبرده است. غرب می داند که مسائل منطقه بدون حضور ایران قابل حل نیست.

نماینده مردم تهران در مجلس، بدعهدی امریکا را متذکر شد و گفت: تیم مذاکره کننده ایران توان ایستادگی و چانه زنی بالایی دارد و می تواند حرف منطقی را به کرسی بنشاند اما به طرف مقابل به ویژه امریکا اعتماد نداریم و مذاکره کنندگان باید تمامی جزییات را مکتوب کنند چرا که به پایبندی طرفین نیازمندیم.

باهنر به قانون حفظ دستاوردهای هسته ای که در مجلس به تصویب نمایندگان رسید اشاره کرد و گفت: متن اصلی و ملحقات توافق هسته ای باید به تصویب مجلس برسد و ریییس جمهور هم خوشبختانه این قانون را ابلاغ کردند و در امریکا هم وضع مشابهی را شاهد هستیم. مجلس با دولت و شورای عالی امنیت ملی در هماهنگی کامل است و بر خطوط قرمز پافشاری می کنیم.

وی افزود: طرف مقابل مدام در پی افزایش پرانتزها و دبه کردن است و مصوبه مجلس کمک می کند تا این توافق ضمانت اجرا پیدا کرده و یا در صورت عدم انجام تعهد طرفین، مسیر مناسب اتخاذ شود.

باهنر در پایان گفت: با امضای توافق، هیچ یک از طرفین ضرر نمی کنند.