دعوت کره شمالی از اوباما برای سفر به پیونگ یانگ

سیاسی

مقامات کره شمالی از رئیس جمهوری آمریکا، نمایندگان کنگره این کشور و تمامی مقامات دولتی برای سفر به پیونگ یانگ دعوت کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل ازخبرگزاری یونهاپ، مقامات کره شمالی از تمامی مقامات آمریکایی برای سفر به این کشور دعوت کرده اند تا آنها ضمن آشنایی با شرایط حقوق بشر در این کشور بررسی کنند که پیونگ یانگ تسلیحات بیولوژیکی دارد یا نه.

در همین رابطه یک مقام کره شمالی گفته است نمایندگان آمریکایی می توانند برای اولین بار از دانشگاه بیولوژیکی اسرارآمیز پیونگ یانگ بازدید کنند؛ همچنین آنها می توانند جامعه ای را مشاهده کنند که در آن حقوق بشر به طور کامل محترم شمرده می شود.

در ماه جولای موسسه مطالعات خلع سلاح آمریکا گزارشی را منتشر کرد که در آن ادعا شده بود پیونگ یانگ در دانشگاه بیوتکنولوژی به تکنولوژی تولید ویروس سیاه زخم دست یافته که این ویروس می تواند در تسلیحات بیولوژیک استفاده شود.

از سوی دیگر در روز ۱۲ جولای نماینده دائم کره شمالی در سازمان ملل، واشنگتن را به تلاش برای استفاده از تسلیحات بیوتکنولوژیکی علیه کشورش در صورت درگرفتن جنگ در شبه جزیره کره متهم کرد.

گفتنی است در ماه می وزارت دفاع آمریکا اعتراف کرد که به طور تصادفی نمونه ای از ویروس سیاه زخم را به پایگاه هوایی نیروهای آمریکایی در کره جنوبی ارسال کرده است. سئول و واشنگتن در حال حاضر مشغول بررسی ارسال این ویروس خطرناک به پایگاه هوایی مذکور هستند.