«فران والتر اشتان مایر»:

برای حل بحران بدهی ها در یونان گام های سختی باید برداشته شود

سیاسی

وزیر امور خارجه آلمان امروز دوشنبه گفت که برای حل و فصل بحران بدهی ها در یونان هنوز گام های سختی باقی مانده است که باید برداشته شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزیر امور خارجه آلمان امروز دوشنبه گفت که برای حل و فصل بحران بدهی ها در یونان هنوز گام های سختی باقی مانده است که باید برداشته شود.

«فرانک والتر اشتان مایر» وزیر امور خارجه آلمان امروز دوشنبه در مصاحبه ای در وین به خبرنگاران گفت: همکاری آلمان و فرانسه بود که به پیدا شدن راه حلی در این مسأله به گونه ای که مورد توافق اعضاء حوزه یورو نیز است کمک کرد. مسأله یونان نشان داد که اتحادیه اروپا می تواند با اتحاد و یکپارچگی به همکاری با هم بپردازند.

وی ادامه داد: هنوز گام های دشواری مانده است. اکنون نوبت دولت و پارلمان یونان فرا رسیده است تا اعتماد سازی کنند.

امروز «دونالد تاسک» رئیس شورای اروپا، با انتشار پیامی از توافق رهبران کشورهای واقع در حوزه مالی یورو برای اعطای بسته جدیدی از تسهیلات مالی به یونان خبر داد.

به گفته وی، این کمک مالی راه را برای ادامه حضور یونان در منطقه یورو هموارتر خواهد کرد.

تاسک درباره جزئیات توافق صورت گرفته بین «الکسیس سیپراس» نخست وزیر چپ گرای یونان و وام دهندگان اروپایی اش توضیحی نداد.

دیروز یکشنبه، وزرای اقتصادی حوزه یورو پیشنهاد داده بودند که در صورت عدم حصول توافق با یونان، این کشور می تواند به طور موقت برای ۵ سال از عضویت این حوزه مالی خارج شود.

هفته گذشته، دولت آتن از اروپا خواست تا بسته تسهیلاتی شامل ۵۳.۵ میلیارد یورو (معادل ۵۹.۵ میلیارد دلار) را در اختیار این کشور بگذارد. این در حالیست که وام دهندگان اروپایی معتقدند که آتن به ده ها برابر این مقدار برای رهایی از بحران بدهی ها نیاز دارد.