راهکارهای برگزاری یک انتخابات سالم به روایت غضنفرآبادی

انتخابات

یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی معتقد است برای جلوگیری از ایجاد شبهه در انتخابات، نظارت توسط قوای سه گانه باید مورد توجه قرار گیرد.

یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی معتقد است برای جلوگیری از ایجاد شبهه در انتخابات، نظارت توسط قوای سه گانه باید مورد توجه قرار گیرد.

موسی غضنفرآبادی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ با توجه به تاکیدات به عمل آمده توسط مسئولین در خصوص برگزاری انتخابات سالم گفت: مجریان انتخاباتی فقط باید در تکاپوی برگزاری یک انتخابات سالم باشند و به دنبال جانبداری از فرد یا جناحی خاص نباشند.

وی ادامه داد: این افراد نباید از امکانات دولتی و قدرت خود در جهت پیشبرد منافع گروه یا فردی خاص استفاده کنند و رعایت این موضوع می‌تواند سهم به سزایی در سالم بودن یک انتخابات داشته باشد.

نماینده مردم بم و ریگان در مجلس خاطرنشان کرد:‌ اگر افرادی چون بخشدار، فرماندار، استاندار یا وزیر بخواهند از قدرت و امکانات دولتی خود استفاده کنند انتخابات ناسالم برگزار می‌شود و راهکار برگزاری یک انتخابات سالم جلوگیری جدی از چنین مواردی است.

عضنفرآبادی همچنین با تاکید بر جلوگیری از مواردی همچون تبلیغات زودرس و اختصاص هزینه‌های کلان تصریح کرد: موضوع مورد توجه این است که فقط دولت اجرا کننده صرف نباشد و ناظران از سه قوه از همین حالا بر رفتارهای این چنینی نظارت داشته باشند چرا که در دوره‌های قبل شاهد بی‌اخلاقی‌هایی همچون تخریب و تقلب بوده‌ایم که برخورد جدی با آنها انجام نمی‌شد که این نشان دهنده‌ی ضعف نظارت است و میتواند برگزاری انتخابات را متشنج کرد.

این نماینده اصولگرای مجلس یادآور شد: در حال حاضر نیزتدوین آیین نامه‌ای برای نظارت و جلوگیری از تخلفات ضرورت دارد و اگر بخواهیم انتخابات عیب و نقص‌های گذشته را نداشته باشد و شبهات موجود به طرف شود می‌توان آیین نامه‌ای در زمینه‌های استفاده از امکانات و قدرت دولتی، استفاده از رانت دولتی و جلوگیری از استفاده از نفوذ و تبلیغات زود هنگام تدوین کرد.

انتهای پیام

کد N887862