کشته شدن یک سیاه‌پوست دیگر توسط پلیس آمریکا

آمريكا

پلیس آلاباما در آمریکا اعلام کرد یک مظنون سیاهپوست پس از دستگیری و پاشیده شدن اسپری فلفل به صورتش توسط پلیس کشته شد؛ این جدیدترین مرگ یک شهروند سیاه‌پوست در امریکا به دست پلیس این کشور محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری فرانسه، یکی از ساکنان منطقه "توسکالوسا" در ایالت آلاباما روز جمعه پلیس را خبر کرد تا از حضور مردی مسلح بود در همسایگی‌اش اطلاع دهد. این مرد سیاهپوست 35 ساله که شبکه سی‌.ان‌.ان وی را "آنتونی دواین وار" نامیده، در مقابل نیروهای پلیس از خود مقاومت نشان داد و پس از پریدن از روی ایوان همسایه به داخل جنگل گریخت.

در بیانیه پلیس آلاباما آمده است: افسران پلیس این مرد را تا داخل جنگل تعقیب کرده و زمانی که خواستند او را بازداشت کنند، مقاومت کرد. پلیس هم از گاز فلفل برای مهار این مظنون استفاده کرده و او را دستگیر کرد.

پلیس این ایالت جنوبی آمریکا ادامه داد: افسران متوجه شدند که وضعیت این مرد جوان رو به وخامت است و درخواست کمک اورژانس کردند. این مرد جوان به بیمارستان منتقل شد و درگذشت.

پلیس توسکالوسا اعلام کرده که تحقیقاتی درباره علت مرگ این جوان انجام داده است.

مرگ این مرد سیاهپوست جدیدترین مورد از مرگ سیاه‌پوستان در بازداشت پلیس آمریکاست؛ کشوری که به خاطر استفاده پلیس از زور و اعمال تبعیض علیه سیاه‌پوستان اخیرا با اعتراضات خیابانی مواجه شده است.

مرگ "فردی گری" که به خاطر خشونت پلیس در آوریل 2015 در بالتیمور درگذشت، موجی از تظاهرات خیابانی را در آمریکا در پی داشت و باعث ایجاد اصلاحات چشمگیری در پلیس ایالات متحده آمریکا شد.

باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا از شهروندان این کشور خواسته تا به علت ریشه‌ای تبعیض نژادی علیه سیاه‌پوستان و همچنین اقدامات خشونت‌آمیز پلیس توجه کنند و گفت که این نوع حوادث خشونت‌آمیز سوالات مشکل‌سازی را درباره نحوه برخورد و کنترل جوامع سیاه‌پوستان آمریکا مطرح می‌کند.

انتهای پیام

کد N887671