جعفری: مذاکره‌کنندگان به پشتوانه رهبری با دل قرص تصمیم‌ می‌گیرند

انرژي هسته‌يي,مذاكرات ايران و گروه 1 5

یک نماینده اصولگرای مجلس گفت: اگر رهبری در بحث مذاکرات وارد میدان نمی‌شدند حتما امروز شاهد تفرق بودیم.

قاسم جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران( ایسنا)، اظهار کرد: همان‌طور که رهبری تاریخچه مذاکرات اخیر را تبیین کردند در واقع مهندسی اصلی در کلیات با رهبری بودند و هر لحظه به لحظه هم پشتوانه معنوی مذاکره کنندگان بودند؛ چراکه اگر پشتوانه ایشان نبود مذاکره کنندگان نمی‌توانستند تصمیم بگیرند.

وی افزود:‌ در واقع در ریل‌گذاری اصلی و پشتوانه معنوی، رهبری با همه صلابت فرمودند امروز در ایران هیچ فردی در هیچ گروه یا جناحی نیست که با مذاکره مخالفت داشته باشد. در نتیجه تعریف و تمجیدی که ایشان در رابطه با مذاکره‌کننده‌ها داشتند، نمونه‌ای از این مساله است.

وی با بیان این‌که «تمام ملت ایران باید از مذاکره کننده ها در چارچوب های ترسیم شده حمایت کنند» گفت:‌ صحبت‌هایی که رهبری با اعضای تیم مذاکره کننده داشتند در یکپارچگی و همگرایی موثر بود؛ لذا نقش وحدت‌آفرین رهبری بر مبانی معارف قرآنی و اهل بیتی بسیار بالاست و نفوذ معنوی ایشان هم نشان می‌دهد که بهترین و اصلی‌ترین سرمایه هستند.

این نماینده اصولگرای مجلس خاطرنشان کرد: در بحث مذاکرات قطعا اگر رهبری وارد میدان نمی‌شدند حتما ما امروز شاهد تفرق بودیم؛ لذا کسی را ندیده‌ام که نسبت به تاثیرگذاری فوق‌العاده و نفوذ معنوی و رهبری‌های حکیمانه رهبری،‌ شبهه‌ای داشته باشد.

انتهای پیام

کد N887209