حجت الاسلام تقوی در همایش اصولگرایان:

شورای همگرایی لیست انتخاباتی نمی‌دهد/ تریبون نماز جمعه جناحی نیست

سیاسی

رئیس شورای همگرایی اصولگرایان با بیان اینکه حرکت ما در جهت همگرایی است و کار حزبی نمی کنیم گفت: بنا نداریم در انتخابات آتی به عنوان جریان همگرایی لیست انتخاباتی بدهیم.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید رضا تقوی رئیس شورای همگرایی اصولگرایان در مراسم ضیافت افطار شورای همگرایی اصولگرایان با بیان اینکه کارها در رابطه با همگرایی تاکنون خوب پیش رفته است و یک احساس عمومی برای نیروهای ارزشی ایجاد شده است اظهار کرد: همه باید با هم باشیم و این موضوع یک سرمایه است و در این مسیر بسیاری از برادران و احزاب کمک کردند.

وی افزود: بنده به عنوان یک فرد مطلع عرض می کنم که ما موفق بودیم و جوسازی ها شما را تحت تاثیر قرار ندهد چرا که برخی می خواهند با اعمال شگردهایی کارهای مثبت را خنثی کنند.

رئیس شورای همگرایی اصولگرایان با تاکید بر اینکه باهار اعلام کرده ایم کار ما کار حزبی نیست گفت: ما تنها در جهت همگرایی، وحدت و یکپارچگی کار می کنیم.

وی گفت: ما برای این آمده ایم تا نیروهای ارزشی را کنار یکدیگر قرار دهیم. ما یک کار جمعی انجام می دهیم و باید اختلافات نیروهای ارزشی را برطرف کنیم و این یک کار حزبی نیست بلکه یک وظیفه دینی محسوب می شود.

حجت الاسلام تقوی با بیان اینکه تریبونهای نمازجمعه تریبون جناحی و حزبی نیست خاطرنشان کرد: ما در اکثر استانهای اعلام کردیم حرکت ما حرکت حزب نیست اما مخلص همه نیروهای ارزشی هستیم چه حزبی و چه غیر حزبی و به این نیروها توصیه می کنیم وحدت خود را حفظ کنند.

وی با بیان اینکه باید خودخواهی و خود شیفتگی را از خود برطرف کنیم وگرنه وحدت تحقق پیدا نمی کند تاکید کرد: باید از شرایط موجود تحلیل درستی داشته باشیم و ارائه بدهیم و تقدم مصالح عمومی نظام  بر منافع شخصی را رعایت کنیم.

رئیس شورای همگرایی اصولگرایان ادامه داد: متاسفانه در جریان ارزشی و نیروهای اصولگرا نگاه صفر و صدی داریم. گاهی کندروی و گاهی تندروی می کنیم. ائتلاف ها برخی اوقات فصلی و مقطعی است که باید این مسائل را کنار بگذاریم.

حجت الاسلام تقوی افزود: در برخی جریانها خودباوری کاذب وجود دارد که می گویند فقط ما هستیم و دیگران نیستند. عدم تحمل سلایق درون حوزه ای نیز از جمله خصوصیات منفی برخی جریانها است.

رئیس شورای همگرایی اصولگرایان تاکید کرد: وحدت و همگرایی تنها با گذشت انجام می گیرد.

وی با بیان اینکه باید یک مرجع هماهنگ کننده در جریان اصولگرایی داشته باشیم گفت: ما امروز با جامعتین در ارتباط هستیم  و می خواهیم نیروهای ارزشی کنار یکدیگر باشند.

رئیس شورای همگرایی اصولگرایان در پایان گفت: جریان همگرایی کار انتخاباتی نمی کند و بنا ندارد در انتخابات آینده لیست انتخاباتی بدهد.