رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران:

سلامت دستگاه قضایی مرهون نیروی انسانی متعهد و مومن است

قوه قضاييه

رئیس کل محاکم تهران گفت: در روز قدس، مردم همیشه در صحنه ایران فریاد بلند خود را علیه شش دهه زورگویی و ظلم و استکبار جهانی علیه امت اسلامی سر دادند و وحدت، یکپارچگی، همدلی و همزمانی خود را در مساله فلسطین متجلی ساختند.

رئیس کل محاکم تهران گفت: در روز قدس، مردم همیشه در صحنه ایران فریاد بلند خود را علیه شش دهه زورگویی و ظلم و استکبار جهانی علیه امت اسلامی سر دادند و وحدت، یکپارچگی، همدلی و همزمانی خود را در مساله فلسطین متجلی ساختند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عباس پوریانی در جمع کارکنان قضایی مجتمع قضایی شهید محلاتی با اشاره به پیام این حضور پررنگ افزود: ملت شریف ایران بعد از گذشت سال‌های متمادی از اشغال قدس شریف در لبیک به ندای تاریخی رهبر فقید انقلاب حضرت امام خمینی (ره) و پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری ثابت قدم‌تر از هر زمان دیگری پای عهد و پیمانشان با امام و رهبری ایستاده‌اند و بدون شک حضور مردم همیشه در صحنه در این روز و برهه‌ حساس تاریخی پشتوانه‌ای محکم برای سربازان عرصه‌ سیاست خارجی وتیم مذاکره کننده هسته‌ای و پیامی روشن برای دولت‌های غربی بود که ایران و ایرانی از منافع ملی خویش چشم پوشی نمی‌کند.

وی در ادامه ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات روزه داران در شب‌های قدر خواستار بهره‌مندی از فیوضات این ماه عزیز در طول زندگی روزمره شد و از همکاران شاغل در دستگاه قضایی خواست خدمت شایسته بدون منت به مردم را با توجه به حجم گسترده‌ کار برای رسیدن به قرب الهی همواره مد نظر قرار دهند.

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران در ادامه با اشاره به مشخصات یک قضاوت اسلامی گفت: در هر زمانی که قضاوتی همراه با عدالت باشد و حکمی به حق صادر شود، مصداق قضاوت اسلامی است که باید مورد قبول همه واقع شود.

پوریانی افزود: امنیت اخلاقی، اجتماعی و اقتصادی مردم به دستگاه قضایی وابسته است و کسانی که تریبون‌های عمومی در اختیار آنهاست باید مردم راهر چه بیشتر با اهمیت و نقش دستگاه قضایی آشنا سازند.

وی با تاکید بر سلامت دستگاه قضایی که مرهون نیروی انسانی متعهد و مومن شاغل در این قوه می‌باشد گفت: دستگاه قضایی یکی از ارکان مهم حکومت اسلامی است که فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مناسب برای تبیین جایگاه واقعی و تلاش‌های صورت گرفته در این مجموعه ارزشی در جامعه انجام نشده است.

در بخش دیگری از این بازدید رئیس کل دادگاه‌ها به همراه معاونین خود در یک برنامه ملاقات مردمی با متقاضیان دیدار و برخی دستورات قضایی و ارشادات را به مراجعین صادر کردند.

پوریانی در حاشیه این ملاقات مردمی هدف از این ملاقات‌ها را اجرای انتظارات و منویات مقام معظم رهبری و ریاست معزز قوه قضاییه به منظور پاسخگویی به مردم و دیدار نزدیک و شنیدن درخواستهای مردمی و شناخت چالش‌ها و مشکلات قضایی عنوان کرد.

انتهای پیام

کد N886757

خواندنی از سراسر وب