حبیبی: باید از تیم مذاکره کننده هسته‌ای‌ تشکر کرد

مذاكرات ايران و گروه 1 5,محمدنبي حبيبي,اصولگرايان,حزب موتلفه اسلامي

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه انصافاً باید از تیم مذاکره کننده هسته‌ای تشکر کرد گفت: آنها روی مواضع ملت ایران ایستاده‌اند و حاضر نیستند قدمی عقب بنشینند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمدنبی حبیبی در پایان نشست دبیران حزب موتلفه افزود: یک مسئله قابل تردید نیست که آمریکایی‌ها به توافق در هر سطحی سخت نیازمندند. علت عدم ترک میز مذاکره از سوی آنان هم به این واقعیت برمی‌گردد. آمریکایی‌ها دنبال خرید زمان هستند و سخت به آن نیازمندند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه صورت مسئله هسته‌ای ایران شفاف و روشن است بیان داشت: ۱+۵ خوب می‌دانند ما دنبال تولید بمب هسته‌ای نیستیم. برخی از آنها به بهانه مذاکرات دنبال مسایلی هستند که ربطی به موضوع هسته‌ای ندارد. آمریکایی‌ها به بهانه مذاکرات هسته‌ای بدنبال نفوذ در مراکز نظامی و ارزیابی قدرت دفاعی ایران با کمترین هزینه جاسوسی است. آمریکایی‌ها دنبال این هستند که سرعت پیشرفت‌های دفاع غیر هسته‌ای ما را کنترل و محدود کنند. ضمن اینکه با ترفندهایی یک ساخت کاریکاتوری از فناوری صلح آمیز هسته‌ای در ایران بجای بگذارند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: آنها در بیانیه ژنو و لوزان دستاوردهایی داشته‌اند که می‌خواهند آن را حفظ کنند لذا با ترفند دبه در آوردن ما را می‌خواهند سر سفره فکت شیت خودشان بنشانند.

حبیبی اظهار داشت: چهارچوب‌های تعیین شده از سوی مجلس جلوی سوء استفاده آمریکایی‌ها را از بیانیه لوزان گرفته است. آنها گریزی از آن ندارند باید آمریکایی‌ها تن به مطالبات ملت ایران بدهند. انصافاً هم باید از تیم مذاکره کننده تشکر کرد. آنها روی مواضع ملت ایران ایستاده‌اند و حاضر نیستند قدمی عقب بنشینند.حتی آمریکاییها روی تأثیرگذاری نتایج توافق روی معادلات سیاسی در داخل و رقابت‌های سیاسی حساب باز کرده‌اند. هوشمندی دولت و احزاب می‌تواند جلوی سوء استفاده سیاسی آنها را بگیرد.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود درباره سخنان اخیر آقای روحانی که شرایط امروز ایران را شبیه دوران امام حسن(ع) تشبیه کرده است خاطر نشان کرد: به سه دلیل «این همسانی» و وجه تشابه درست کردن زمان ما با دوران تلخ امام حسن(ع) صحیح نیست. اول آنکه موضوع مناقشه امام حسن(ع) و معاویه یک مناقشه داخلی بود. مسلمانان صدر اسلام در برابر کفار و مشرکین ید واحده بودند به همین دلیل اسلام پس از رحلت پیامبر(ص) به سرعت در روی زمین گسترش یافت اختلافات داخلی مسلمانان مانع از این گسترش نشد.

وی همچنین افزود: مسئله هسته‌ای ما با ۱+۵ یک اختلاف داخلی نیست یک مناقشه خارجی است که ما از اول انقلاب با استکبار و کفر جهانی داشتیم و خواهیم داشت.دوم آنکه، امام حسن(ع) به دلیل خیانت فرماندهان لشگر خود و پیوستن به معاویه صلح را پذیرفت. امروز سپاه و ارتش و بسیج و از همه مهمتر مردم مثل کوه ایستاده‌اند و منتظر فرمان فرمانده کل قوا هستند.

حبیبی در ادامه خاطرنشان کرد: سوم آنکه مردم آن روزگار به ویژه مردم کوفه که بی وفایی خود را در زمان حضرت علی(ع) نشان دادند به ولایت پشت کردند. لذا امام حسن(ع) ناچار از صلح بود. امروز ملت ایران یکصدا با ولایت هستند و فریادهای آنها علیه کفر جهانی زبانزد ملت‌های جهان است. علاوه بر آن نفوذ کلام رهبری به خارج از مرزهای ایران رسیده. ملت‌های جهان اسلام از لبنان و عراق گرفته تا یمن و افغانستان و جای جای جهان اسلام از ولایت فقیه حمایت می‌کنند عمق استراتژیک ایران در خارج از مرزها حتی مورد اعتراف دشمنان اسلام است. راهپیمایی قابل ستایش و حماسی مردم در روز قدس و قبل از آن در تشییع شهدای غواص نشان داد مردم پای همه چیز انقلاب ایستاده‌اند. بنابر این ما هم از طرح چنین موضوعی توسط رئیس محترم جمهوری تعجب کردیم.

حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد تایید دیوان محاسبات در مورد تخلف ۱/۴ میلیارد دلاری دولت گفت: ما از دولت انتظار داریم انضباط مالی را حفظ کند و برخی بی‌انضباطی‌های دولت گذشته را تکرار نکند. مجلس در این باره باید مراقبت‌های لازم را داشته باشد.

وی همچنین افزود: ده‌ها مصوبه دولت در مورد تصمیم‌گیری‌های مالی هنوز به کمیسیون تطبیق مجلس برای اظهار نظر رئیس مجلس ارسال نشده، این هم یکی دیگر از بی انضباطی‌هاست که باید جلوی آن گرفته شود.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در پایان با تبریک عید سعید فطر اظهار امیدواری کرد مشکلات داخلی و خارجی با تدبیر دولت حل شود و مردم طعم شیرین مقاومت خود در برابر زیاده‌خواهی‌های دشمنان اسلام را بیش از پیش بچشند.

انتهای پیام

کد N886713