هروی در نطق میان دستور:

غرب باید لغو تحریم‌ها را بپذیرد/زیاده‌خواهی نکنند، توافق میسر است

سیاسی

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و آلمان، با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران جزیره ثبات در خاورمیانه است، گفت: اگر غربی‌ها زیاده خواهی نکنند، رسیدن به توافق خوب میسر است.

به گزارش خبرنگار مهر، جواد هروی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان ‌دستور خود، با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران و غرب اظهار داشت: تیم مذاکره‌کننده سرداران خط مقدم جهاد دیپلماتیک و مدافعان خطوط ترسیم شده نظام و رهبری هستند که به دفاع از نظام جمهوری اسلامی برخاسته‌اند و در کرانه‌های جهان امروز، منطق و سیاست صلح‌آمیز ایران را به شفافیت عرضه کردند.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران هیچ مشابهتی با قدرت های نظامی همچون کره شمالی و دولت‌های دیگر ندارد؛ امروز جمهوری اسلامی ایران جزیره ثبات در خاورمیانه است و هیچ گاه چنین انگاشته‌هایی به ایران اسلامی نمی‌چسبد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و آلمان در ادامه افزود: هیئت ایرانی در مذاکرات ۵+۱ امکان اشتباه دارد، لیکن هیچ گاه نباید گمان خیانت بر این دلاور مردان بیشه ایران زمین برد؛ از این رو، دولت یازدهم می‌رود تا برگ زرینی بر تحرکات دیپلماسی خویش بزند.

هروی افزود: دولت‌های غربی بدانند در مذاکرات هسته‌ای، در معرض امتحان جهانی قرار گرفته‌اند؛ ژست‌های چانه‌زنی در میدان مذاکرات و تشدید جنگ روانی در این مذاکرات زیبنده منطق جهانی نیست، لذا غربی ها بدانند هرگز نمی‌توان ایرانیان را تهدید کرد. دولت های غربی باید بپذیرند که در نخستین گام خواست ملت ایران راکه لغو تحریم‌هاست، باید انجام دهند.

این نماینده مردم در مجلس نهم تاکید کرد: اگر غربی‌ها زیاده‌خواهی نکنند، رسیدن به توافق خوب میسر است.

بیکاری ۱۵۰۰ نفر از کارکنان موسسه «میزان» در خراسان جنوبی

وی در ادامه به مسائل حوزه انتخابیه خود اشاره کرد و گفت: از دولت و قوه قضاییه خواستار رفع سریع مشکل مردم خراسان جنوبی و استان های مجاور مرتبط با موسسه اعتباری «میزان» هستیم؛ این در حالی است که ۱۵۰۰ مورد بیکاری کاکنان این موسسه موجب نگرانی بسیار خانواده های این افراد شده است.

هروی یادآور شد: نمایندگان در کمیسیون‌های امنیت ملی و حقوقی و قضایی مشکل موسسه میزان را پیگیری کرده و خواستار حل مشکل شوند؛ در غیر این صورت، نمایندگان خواستار تحقیق و تفحص از این پرونده خواهند شد و سوال از مسئولان زیربط را در دستور کار خود قرار خواهند داد.

نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس، ‌ در ادامه به مشکلات روستاییان خراسان جنوبی اشاره کرد و اظهارداشت: کویرهای شرقی آنقدر گرانقیمت نیستند که نگران درباره زمین‌خواری در این مناطق بود.

وی به بحران آب در خراسان جنوبی اشاره کرد و افزود: بی آبی مسئله کم و کوچکی نیست که از آن غفلت کرد، از تمام مسئولان در وزارت جهاد کشاورزی و وزارت نیرو تقاضا می‌شود به این مشکل حاد مردم این منطقه توجه کنند.

هروی با اشاره به معضل بیکاری در خراسان جنوبی گفت:  بیکاری بر بسیاری از مناطق سایه افکنده که سبب نگرانی بسیار خانواده شده است، در نهایت در مناطق شرقی کشور خواستار رفع تبعیض در ایجاد راه های آسفالته و راه آهن هستیم.