طالبان به کمک داعش شتافت

ایرنا نوشت:

شبکه خبری «طلوع نیوز» افغانستان اعلام کرد: شماری از افراد طالبان پاکستان وارد شهرستان «اچین» از توابع استان ننگرهار این کشور شدند تا از گروه داعش در درگیری با نیروهای طالبان پشتیبانی کنند.

به گزارش ایرنا، این شبکه روز یکشنبه گفت: اعضای گروه طالبان پاکستان پس از آن وارد خاک افغانستان شدند که افراد وابسته به گروه تروریستی داعش در استان ننگرهار در درگیری با طالبان شکست خوردند.

«عطاء الله لودین» استاندار ننگرهار افغانستان با تایید این رویداد به رسانه های محلی گفت که جنگ بین طالبان و داعش شدت یافته و طالبان افغانستان توانسته اند برخی مناطق را از کنترل داعش خارج کنند و یک گروه قابل ملاحظه طالبان پاکستانی برای کمک به داعش وارد استان ننگرهار شدند.

همزمان با تحرکات داعش در نقاط مرزی پاکستان با افغانستان، حملات هواپیماهای بدون سرنشین خارجی در این کشور افزایش یافته است. در تازه ترین حملات هواپیماهای بدون سرنشین «حافظ سعید» رهبر داعش در حوزه خراسان مورد هدف قرار گرفت و کشته شد. پیش از آن نیز «مولوی شاهد الله» فرد شماره 2 داعش و یک فرمانده ارشد دیگر این گروه در همین استان کشته شدند.

پیش تر رسانه ها گزارش دادند که رهبران گروه طالبان، با انتشار پیامی از داعش خواسته بودند فکر ورود به خاک افغانستان را از سر خود بیرون کنند، اما رهبران داعش به آنان پاسخ دادند که طالبان در حال اضمحلال است.

طالبان برای اولین بار پس از ظهور خود در آذرماه سال 1371 حاضر به مذاکره رسمی با دولت افغانستان در پاکستان با نظارت کشورهای چین و امریکا شده است.

مقام های امنیتی، ارتش و پلیس افغانستان، گردان های مشترک ویژه ای را برای پاکسازی گروه های مسلح در نقاط مختلف کشور تدارک دیده اند.

'اشرف غنی' رییس جمهوری افغانستان اعلام کرده است: ما خواهان صلح و ثبات دائمی در کشور هستیم، اما جنگ های تحمیلی را با جنگ پاسخ می دهیم.

'عبدالله عبدالله' رییس اجرایی دولت افغانستان نیز تصریح کرده است: ما از مخالفان می خواهیم دست از جنگ بکشند، اما درعین حال لحظه ای در دفاع از خاک و نوامیس ملت تعلل نخواهیم کرد.

5252

کد N886587