مسؤول سازمان بسیج دانشجویی:

فساد اقتصادی با مشروعیت نظام بازی می‌کند

بسيج دانشجويي

نشست خبری مسؤول سازمان بسیج دانشجویی با موضوعاتی مانند مطالبات رهبری در دیدار با دانشجویان ، مباحث سیاسی روز کشور، کارگروه مبارزه با مفاسد اقتصادی بسیج دانشجویی و دوره های خط امام کشوری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، در این نشست خبری گودرزی مسؤول جدید بسیج دانشجویی در ارتباط با جلسه تشکل های دانشجویی با مقام معظم رهبری در شب گذشته اظهار کرد: یکی از خاطره انگیز ترین جلساتی بود که تا به حال داشتم. بسیار جلسه پرشور و جذابی بود. هم فضایی که صحبت ها از طرف تشکل ها ارائه شد پرشور بود و هم فرمایشات مقام معظم رهبری.

وی افزود:اصل برگزاری این جلسه نمونه مشابهی در دنیا ندارد که رهبر یک کشور آن قدر خودمانی با جوانان صحبت کنند و نمایندگان تشکل های دانشجویی در کمال آرامش و صراحت لهجه نقدهایی انجام دهند.

وی ادامه داد: این نعمتی است که به برکت حضرت امام (ره) به وجود آمد که بدون ترس و لکنت دانشجویان همه مجموعه نظام را نقد کنند و مورد تشویق نیز قرارگیرند. ایشان ابتدای صحبت هایشان از مطالبه گری دانشجویان تشکر کردند. فرمایشات چهار بخش داشت که همه آن‌ها برای مسئولین و تشکل ها وظایفی درر بر دارد.

این فعال دانشجویی افزود:‌ بحث کنسرت ها و اردوهای مختلط در دانشگاه ها طرح شد که ایشان فرمودند کار غلطی است. دانشگاه ها جای هنجار شکنی نیست و مسئولین موظف هستند زمینه هدایت دانشجویان به سمت بهشت را فراهم کنند و نباید کاری کنند که به سمت لغزش بروند و ما به عنوان بسیج دانشجویی قبلا هم اعلام کردیم و باز هم از مسئولین و مدیران دانشگاه ها می خواهیم که مجوز اردوهای مختلط و کنسرت را ندهند، زیرا ما از این مطالبه خود کوتاه نمی آییم.

گودرزی همچنین گفت: مقام معظم رهبری الزاماتی را طرح کردند که یکی از آن الزامات واقع بینی فضای حاضر کشور بوده است. از آرمان های نظام صحبت شد اینکه مسائلی مانند آزادی خواهی ، مبارزه با سلطه ، ایجاد دانشگاه اسلامی از جمله آن‌ها بود. مجموعه فرمایشات ایشان مثل گذشته هوشمندانه است و ما موظف هستیم که بر این صحبت ها کار کارشناسانه انجام دهیم. متاسفانه در سالهای گذشته کوتاهی کردیم. ما حتما به سرعت جلسات هم اندیشی را با دقت به این صحبت ها برگزار خواهیم کرد.

مسؤول بسیج دانشجویی همچنین با اشاره به بحث قرارگاه مبارزه با فساد اقتصادی بسیج دانشجویی خاطر نشان کرد: دیشب نیز به مقوله فساد اقتصادی نیز پرداخته شد. اعتقاد ما این است که فساد اقتصادی به حدی گسترده شده و نفوذ پیدا کرده که دارد با مشروعیت نظام بازی می‌کند و اگر دیرتر از این دلسوزین نظام بخواهند وارد این شوند معلوم نیست چه می‌شود.

وی ادامه داد: سوالی طرح شده که چرا در سال‌های گذشته مبارزه با فساد شکل نگرفته است ، آن هم با توجه به فرمان هشت ماده ای مقام معظم رهبری که در سال 80 ارائه شد. یکی از آن دلایل این است که مسئولین خواسته اند با فساد مبارزه کنند اما رویکرد درستی نداشتند و به جای اینکه به ریشه های فساد بپردازند به مصادیق پرداخته اند. صبر کردند فسادهایی مانند بابک زنجانی و شهرام جزایری شکل بگیرد و گفتند حالا باید با این پرونده فساد مبارزه کنیم. در این میان برخی از مسئولین هم نخواسته اند که وارد مبارزه سیستمی شوند. به این معنی که سیستم های کشور ما غلط است هر کس می تواند در اداره گمرک یا مالیات و دیگر سازمان ها فساد انجام دهد. شخصی زمان وام گرفتن اظهارنامه اش را میلیاردی ارائه کرده اند و زمان مالیات پرداخت کردن گفته است که پولی ندارد. اگر کسی دلسوز نظام است باید به سمت مبارزه سیستمی برود.

وی ادامه داد: ایراد دومی هم که طرح می‌شود به مطالبه اجتماعی است که شکل نگرفته است . تشکل های دانشجویی به چندین جریمه اکتفا کردند. مردم و صاحبان قلم مطالبه مستمر انجام ندادند. اگر مطالبه مردمی زیاد شود مسؤول های مبارزه کننده دلگرم می شوند و مفسدان می ترسند. ما می خواهیم مطالبه مردمی را در قرارگاه مبارزه با مفاسد سامان دهیم و دانشجویان و علاقه‌مندان به مبارزه را برای کارهای پژوهشی و افزایش مطالبه مردمی دور هم گرد بیاوریم.

گودرزی همچنین گفت: تربیت نیرو و کادر سازی نیروهای انقلابی سال‌ها است که انجام می‌شود . بسیج دانشجویی سابقه دیرینه ای در این کار دارد. پارسال دوره هایی را به عنوان خط امام (ره) طرح کردیم و تلاش کردیم که تا آرمان های انقلاب را به دوستان ارائه دهیم. استدلال مان این است که برخی به دنبال تحریف خط امام (ره) هستند. رهبری نیز امسال به این مسأله اشاره کرده اند که تحریف خط امام (ره) جدی است. حضرت امام (ره) هویت بخش و جهت ده و روشن کننده مسیر ما دانشجویان هستند. اگر دهه چهارم انقلاب امام (ره) را خوب بشناسند الگوی خوبی برای ادامه راه دارند. شناساندن امام (ره) به جوانان از واجبات است.وی افزود: حدود 11 دوره متمرکز را برگزار می کنیم. مانند امام خط امام فرهنگی، خط امام و مسئولین و... این دوره های خط امام در استان ها هم برگزار می‌شود. اولین دوره ما بعد از تعطیلات عید فطر به عنوان طرح ولایت خواهد بود که اندیشه های اسلامی را در آن طرح می کنیم . تا به حال این طرح ها ثمربخش بوده و خروجی هایش مثبت بوده است.

گودرزی بااشاره به رویکرد جدید بسیج دانشجویی گفت: بر اساس نیازی که بسیج دانشجویی و دانشگاه با توجه به فرمایشات رهبری دارد،‌ فراگیری بسیج و جذب حداکثری از اولویت های جدید بسیج دانشجویی خواهد بود. ایشان به انقلاب اخلاقی نیز اشاره کرده اند چرا که اخلاق در جامعه ما کمرنگ شده و برخی حساسیت ها پایین آمده است. ماحصل تهاجم فرهنگی خودش را درظاهر نشان داده و ما به دنبال این هستیم که اخلاق را گسترش دهیم.

وی ادامه داد:مهمترین کاری که می توانیم انجام دهیم این است که پرهیز از گناه داشته باشیم. ما با استفاده از فرهنگ هایی مثل شهادت، جهاد و ... و با حضور اساتید دانشگاه ها معقوله رویش معنوی را پی می گیریم. نکته بعدی تقویت جریان معنوی در راستای آرمان های انقلاب اسلامی است، همه ما تلاش می کنیم تا این آرمان ها مانند استکبار ستیزی و کرامت اسلامی به عنوان گفتمان سازنده در دسترس جنبش دانشجویی قرار بگیرد.

مسوول بسیج دانشجویی با اشاره به انتقادات بسیج دانشجویی به دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد: می دانید که اخیرا آیین نامه هایی که خلاف شورای عالی فرهنگی بوده در این دانشگاه تصویب شدند. حرف ما با دانشگاه آزاد این است که کارش غیرقانونی است. این دانشگاه باید به قانون بازگردد. چهار ایراد اساسی به این دانشگاه وارد است که ربطی هم به مدیریت آقای میرزاده ندارد. از ابتدای تاسیس دانشگاه آزاد این معضل وجود داشته و ما امروز از همه مدیران کلان و خرد دانشگاه آزاد می پرسیم که برای رفع این چهار معضل چه برنامه ای دارید؟ ما اصلا به دنبال مچ گیری نیستیم و رویکرد تعاملی با این دانشگاه خواهیم داشت.

وی ادامه داد: اولین ایراد ما به مقوله فرهنگ است هم در فضای عمومی و هم در فضای فرهنگی دانشگاه آزاد چه در شهرهای بزرگ و چه در شهرستان ها وجود داشته است. دومین نکته وجود ضابطه ها و رابطه در دانشگاه آزاد است. سومین مشکل ما مباحث صنفی آموزشی است و چهارمین مشکل ما در بحث پرونده های فساد است که گاها در دانشگاه آزاد وجود داشته است.

گودرزی در پایان همچنین گفت:‌ شب گذشته مقام معظم رهبری به مسأله اسلام رحمانی نیز اشاره کردند . ایشان گفتند مگر می‌شود با دشمنان با رحمت برخورد کرد. اسلام رحمانی که در دانشگاه آزاد طرح کردند مانند مسأله تسامح و تساحلی است که رئیس دولت اصلاحات در ابتدای کار طرح کردند و باعث ایجاد فضای بی بندو باری شد. باید به کل قرآن و آیه هایش توجه کرد. حق نداریم که اسلام را به نفع خود تفسیر کنیم.

انتهای پیام

کد N886471