روایت سقایی از انتخاب استاندار فارس

عضو مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس گفت: امیدوار بودیم وزیرکشور و هیات دولت در انتخاب استاندار به نظر علما، روحانیون و نمایندگان مردم در مجلس، توجه می‌کرد.

محمد سقائی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه فارس، گفت: هفته گذشته نمایندگان استان فارس در مجلس در حضور آیت‌الله ایمانی و آیت‌الله دستغیب، جلسه‌ای برگزار کرده و در خصوص مسائل استان بحث و تبادل نظر کردند.

سقایی با تاکید براینکه در جلسه مورد اشاره، پنج گزینه برای تصدی استانداری فارس، مدنظر قرار گرفت، گفت: تمام گزینه‌های مطرح طی سال‌های گذشته در استان فارس دارای مسئولیت بوده و از جایگاه اجتماعی و سیاسی و مقبولیت خوبی برخوردار هستند.

وی گفت: انتظار داشتیم که وزیر محترم کشور و هیات دولت به نظر مجمع نمایندگان و علما و بزرگان استان فارس توجه کرده و به آن احترام می‌گذاشت و به خواسته مطرح شده، عمل می‌کرد.

سقایی تصریح کرد: اگر وزیر کشور با گزینه‌های معرفی شده موافق نبود، حداقل در جلسه‌ای ادله مورد نظر در رد این گزینه‌ها را با نمایندگان مردم مطرح می‌کرد.

نماینده مردم نی‌ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی گفت: استان فارس دارای جایگاهی مهم و تاریخی در کشور است که نمی‌توان با بی اعتنایی به این تاریخ تاثیرگذار، کسانی را برای سکانداری آن معرفی کرد که حتی یک ساعت در این استان زندگی نکرده‌اند و آن را نمی‌شناسند.

سقایی با بیان اینکه صبح امروز، یکشنبه، مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس درخواست استیضاح وزیر کشور را مطرح کرده‌اند، تصریح کرد: نمایندگان استان فارس اعلام کرده‌اند که در صورت پیگیری نشدن این خواسته، استعفا خواهند داد.

به گزارش ایسنا، نمایندگان فارس در مجلس شورای اسلامی در اعتراض به تصمیم دولت در انتخاب فردی غیربومی برای تصدی استانداری فارس، جلسه علنی مجلس را ترک کردند.

انتهای پیام

کد N886252