/نطق میان دستور/

درویش‌پور: توسعه تحت شعاع مذاکرات قرار نگیرد

یک نماینده اصولگرای مجلس ضمن پشتیبانی از مذاکرات هسته‌ای گفت که دولت نباید اجازه دهد توسعه داخلی و رفاه مردم تحت شعاع مذاکرات و جریان‌های سیاسی جاری منطقه شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، حجت‌الله درویش‌پور در نطق میان دستورش در صحن علنی امروز (یکشنبه) با قدردانی از حماسه ملت ایران در راهپیمایی روز قدس، پشتیبانی خود و مردم حوزه انتخابیه‌اش را از مذاکرات هسته‌ای اعلام کرد.

وی گفت: ضمن تایید مواضع اصولی نظام در مذاکرات از دولت می‌خواهم که اجازه ندهد توسعه داخلی و رفاه مردم تحت شعاع مذاکرات و جریان‌های سیاسی جاری منطقه شود.

به گفته‌ی درویش‌پور، دولت نباید در دام بحران آفرینی‌های دشمنان گرفتار شود و یا چنان درگیر در بحران‌ها شود که فرصت کافی برای حل مشکلات داخلی و توسعه کشور پیدا نکند.

این نماینده اصولگرای مجلس تاکید کرد‌: باید اندیشه‌های انترناسیونالیستی را تعدیل کرده و شعاع آن را در چارچوبی تعریف کنیم که مانع توسعه کشور و رفاه اجتماعی و رضایتمندی مردم نشود.

وی در ادامه با تاکید بر این که نباید احساس فاصله‌ای بین سیاست‌های جاری و اهداف اولیه انقلاب و قانون اساسی در ایجاد عدالت و حمایت از محرومان شود گفت: امروزه تعلقات و وابستگی‌های افراد ذی نفوذ که نقش اصلی را در توزیع امکانات و ایجاد فرصت‌ها ایفا می‌کند، باعث عقب ماندگی مناطق محروم شده است.

درویش پور ادامه داد: در توزیع بودجه‌های عمرانی اخیر شرط اختصاص اعتبارات داشتن طرح‌های نیمه تمام، قلمداد شده است. حال این که طرح‌های عمرانی بیشتر در مناطق برخوردار تعریف و اجرا شده‌اند و مناطق محروم به همین دلیل از توسعه باز مانده و این دور باطل همچنان باعث عقب ماندگی مناطق کم برخوردار و عمیق ‌تر شدن فاصله بین فقیر و غنی خواهد شد.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس وضع آشفته آموزش در مقاطع مختلف تحصیلی به ویژه در مناطق محروم را یکی از مشکلات فعلی کشور دانست و گفت: دانش آموزان در خوراک، پوشاک، امکانات و رفت و آمد در مناطق کم برخوردار به ویژه در بین اقشار کم درآمد در شهرهای توسعه یافته رنج می‌برند. آنها به همین دلیل بعضا ترک تحصیل کرده و یا حتی در صورت ادامه تحصیل با تحمل ناملایمات دوران دانشجویی بعد از پایان تحصیلات با معضل بیکاری مواجه می‌شوند.

به گفته‌ی وی این ناملایمات جوانان را به سمت اعتیاد و دیگر انحرافات می‌کشاند.

درویش پور قانون نظام وظیفه اجباری بدون حقوق و مزایای متناسب را یکی دیگر از مشکلات جوانان برشمرد و ادامه داد: به دلیل اعمال شیوه‌های کهنه و قدیمی در مورد امر مقدس سربازی، مشکلات اساسی برای جوانان و خانواده‌هایشان به ویژه اقشار ضعیف، مشکلات اساسی به وجود آورده به طوری که فرار از خدمت را برای عده‌ای منجر شده است.

وی با طرح این پرسش که چرا سرباز حقوق مکفی از بیت‌المال ندارد، بر لزوم بازنگری از این قانون تاکید کرد و گفت که مجلس و وزیر دفاع باید در این رابطه تدبیری بیندیشند.

نماینده مردم ایذه و باغ ملک در پایان با اشاره به مشکلات حوزه‌های انتخابیه‌اش خواستار بهبود وضعیت جاده‌ها، تمهیدات لازم برای رفع مشکلات بیکاری، رفع مشکلات آموزش و پرورش به ویژه معیشت مردم شد.

انتهای پیام

کد N886185