انصارالله: توقف محاصره یمن در اولویت است

سخنگوی رسمی انصارالله یمن تلاش برای توقف کامل تجاوزگری سعودی‌ها علیه یمن و پایان محاصره این کشور را رویکرد واقعی این جنبش توصیف کرد و گفت، تا قبل از تحقق این دو موضوع، راه حل سیاسی وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد عبدالسلام، سخنگوی رسمی انصارالله یمن پس از بازگشت از نشست مشورتی با سران عمان و طرف‌های بین المللی، در کنفرانس خبری گفت: توقف کامل تجاوزگری آل سعود و پایان محاصره برای بازگشت زندگی مردم به روال عادی مهمترین نکاتی بود که در این گفت‌وگوها مطرح و تاکید کردیم که پس از تحقق این امور باید درصدد حل و فصل سیاسی مساله یمن باشیم.

وی افزود: اختلاف سیاسی تنها با گفت‌وگو حل می شود و در سایه آتش‌بس کوتاه‌مدت، گفت‌وگو مفهومی ندارد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، به نقل از خبرگزاری سبا، سخنگوی رسمی انصارالله یمن تاکید کرد که مردم این کشور بار دیگر ثابت کرده‌اند که هرگز تسلیم قدرت های نظامی، سلطه گری و زور نمی شوند. جامعه بین الملل امروز دست‌کم از تجاوزگری سعودی حمایت نمی کند و تجاوزگری آل سعود نیز جز ویرانگری، کشتار و تخریب تاسیسات زیر بنایی یمن، دستاورد دیگری ندارد.

سازمان ملل چند روز پیش از طرف های درگیر در یمن به ویژه از عربستان درخواست کرد که از روز جمعه تا آخر ماه مبارک رمضان در یمن آتش‌بس برقرار کنند ولی عربستان در ادامه اقدام‌های جنایت‌بار خود به درخواست سازمان ملل توجهی نداشته و به بمباران مردم یمن ادامه داده است.

انتهای پیام

کد N885841