تاکید عضو شورای نظارت برصداوسیما بر قطع همکاری باهنرمندانی که شئونات را درفضای مجازی رعایت نمی‌کنند

ایرنا نوشت:

عضو شورای نظارت برصدا و سیما در واکنش به تکذیبیه صدا و سیما نسبت به مصوبه شورا گفت:رسانه ملی براساس اصل 175قانون اساسی موظف به رعایت مصوبات این شورا است و کارکنان این سازمان به هیچ عنوان نباید از اعتماد مردم سوء استفاده کنند.

سید رمضان شجاعی به رخداد مجری برنامه ماه عسل اشاره کرد و افزود: شورای نظارت بر صدا و سیما در جلسه مصوب کرده است که افرادی که از صدا و سیما با هنرمندان مصاحبه می کنند، حق ندارند عکس های غیر شرعی آنان را در فضای مجازی شخصی و یا عمومی منتشر کنند. مردم به مجریان رسانه ملی اعتماد می کنند و نباید از این اعتماد سوء استفاده کرد.

شجاعی با انتقاد و واکنش به واحد روابط عمومی صدا و سیما، تصریح کرد: روابط عمومی در جایگاهی نیست که بتواند مصوبه شورای نظارت را پاسخ بدهد. رسانه ملی بر اساس اصل 175قانون اساسی باید مصوبات این شورا را اجرایی کند.

گفتني است شورای نظارت بر اساس مصوبه ای، رسانه ملی را موظف کرد تا با هنرمندانی که شئونات اخلاقی و رسانه ای را در شبکه های اجتماعی رعایت نمی کنند، قطع همکاری کند .چرا که تعداد قلیلی از هنرمندان با حضور هنجار شکنانه خود در این شبکه ها و با انتشار تصاویر نامناسبی از خود ، شئونات اخلاقی و ضوابط سازمانی را رعایت ننموده اند و موجبات دلخوری خیل عظیم هنرمندان متعهد و اهالی فرهنگ و هنر را فراهم آورده اند .

روابط عمومی صدا و سیما در واکنش به این مصوبه خبر ممنوعیت حضور هنرمندان و مجریان رسانه ملی در شبکه اجتماعی را تکذیب کرد و گفت: رسانه ملی هیچ تصمیمی مبنی بر اعمال محدودیت بر حضور هنرمندان و مجریان صدا و سیما در شبکه های اجتماعی نگرفته است.

همچنين در پی ادعای برخی سایت های خبری درخصوص ابلاغ تصمیم رسانه ملی به هنرمندان، مجریان و گویندگان سازمان صدا و سیما مبنی بر ممنوعیت حضور در شبکه های اجتماعی ، مدیرکل روابط عمومی سازمان با تکذیب این خبر تأکید کرد: هیچ گونه تصمیم یا بخشنامه ای در این خصوص توسط رسانه ملی صادر نشده است.

/2727

 

کد N885765