اجمالی/ رهبرانقلاب:

آمریکا اتم مصادیق استکبار است/ مبارزه با استکبار ادامه دارد

سیاسی

رهبرمعظم انقلاب ، درباره‌ی «تکلیف استکبارستیزی بعد از مذاکرات»، بیان داشتند: مگر مبارزه با استکبار تعطیل‌بردار است؟ آمریکا اتمّ مصادیق استکبار است؛ خودتان را آماده کنید برای ادامه‌ی مبارزه با استکبار.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای، در بیست و چهارمین روز از ماه مبارک رمضان، جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های کشور و نمایندگان تشکل‌های دانشجویی با رهبر معظم انقلاب در حسینیه‌ امام خمینی(ره) دیدار کردند. 

رهبر انقلاب در بخشی از بیاناتشان با اشاره به ویژگی های یک جوان ایرانی، اظهار داشتند: جوان ایرانی خوشبختانه جوان پرشوری است درست نقطه‌ی مقابل آن چیزی که مراکز مغرض غربی آماری و با منشأ خارجی اعلام می‌کنند. آنها می‌گویند جوان ایرانی افسرده است این یک دروغ مخض و خباثت‌آمیزی است امروز در دنیای غرب جوان اروپایی افسرده است.

ایشان تاکید کردند: افسردگی این است که جوان اروپایی برای خودکشی می‌آید در سلک داعش، تعداد بالایی از عناصر داعش جوان‌های اروپایی‌اند.

حضرت آیت الله خامنه ای همچنین در توصیه ای به تشکل های دانشجویی بیان داشتند: به‌هیچ‌وجه نگذارید افرادی که کلیدهای کار دستشان است به تشکل‌های انقلابی دانشجویی فشار وارد کنند. اینکه برای ایجاد نشاط در دانشگاه کنسرت و اردوی مختلط برگزار شود کار غلطی است.

ایشان با بیان اینکه هر دو وزیر محترم (علوم، تحقیقات و فناوری و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) مورد اعتماد ما هستند در عین حال خاطرنشان کردند : آنها باید مراقب زیردستان خود باشند.‌

رهبر انقلاب همچنین در پاسخ به سؤال یک دانشجو درباره‌ی «تکلیف استکبارستیزی بعد از مذاکرات»، بیان داشتند: مگر مبارزه با استکبار تعطیل‌بردار است؟ این از مبانی انقلاب است. اگر مبارزه با استکبار نباشد ما تابع قرآن نیستیم. آمریکا اتمّ مصادیق استکبار است؛ خودتان را آماده کنید برای ادامه‌ی مبارزه با استکبار.

حضرت آیت الله خامنه ای اولین فریضه‌ی دانشجویی را آرمان‌خواهی دانستند و تاکید کردند: آرمان‌خواهی مقابل محافظه‌کاری است، نه واقع‌گرایی. از واقعیت‌های خوب استقبال و با واقعیت‌های منفی مبارزه کنید. واقعیت‌ها نباید ما را از آرمان‌ها دور کند، بلکه باید مثل پلکان ما را به آرمان‌ها نزدیک کند.

ادامه دارد...