خاموشی: در محصولات قرآنی از بحث تفسیر هم حمایت ویژه‌ای داشته باشیم

سیاسی

رییس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: بحث مفاهیم و تفسیر قرآن یک بحث جدی است که باید به صورت ویژه به آن توجه کنیم. اگر می‌خواهیم دستورات اسلام در جامعه ترویج یابد باید به اسلام ناب برگردیم و اسلام ناب را از قرآن و عترت بگیریم.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی عصر امروز در مراسم رونمایی از محصولات تولیدی و حمایتی سازمان دارالقرآن که در سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد، اظهار کرد: ما باید از ظرفیت اندیشمندان و مولفان قرآنی کشور استفاده کنیم. خوشبختانه امروز آثار بسیار خوبی را رونمایی می کنیم و برخی از این آثار در مرحله چاپ هستند که ما تا آن‌جایی که در توان‌مان باشد به سازمان دارالقرآن کمک می کنیم تا بتوانند این آثار را ترویج و نشر بدهند تا این محصولات به دست دوست‌داران و طالبین قرآنی برسد.

وی گفت: در جهان امروز ما باید به بحث مفاهیم قرآنی به صورت جدی توجه کنیم. موضوعات انتخاب شده بسیار خوب است ولی امروز در جهان سهم ناثواب از قرآن در یک جبهه قرار گرفته و فهم صحیح قرآن در جبهه دیگر است. تکفیری‌ها بحث‌های نادرستی را از مفاهیم قرآنی ارائه می‌دهند و آن‌ها آلت دست صهیونیست‌ها شده‌اند. این ما هستیم که باید با فهم درست مباحث قرآنی در مقابل آن‌ها بایستیم.

رییس سازمان تبلیغات تصریح کرد: ما برای رسیدن به موفقیت در جامعه تنها راهی که داریم این است که اسلام ناب را ترویج بدهیم و اسلام ناب از قرآن و عترت گرفته می‌شود. برای فهم مفاهیم قرآنی موارد زیادی وجود دارد و خوب است که در این راستا عالمان قرآنی گرد هم جمع شوند و به فهم صحیح مفاهیم قرآنی برسند.

وی گفت:‌ بهتر است که در جامعه از دانشگاهیان و اساتید حوزه برای ترویج مفاهیم قرآنی استفاده کنیم همچنین از بحث تفسیر هم باید حمایت ویژه‌ای صورت بگیرد. چرا که در جامعه حال حاضر ما نیازمند تفسیر هستیم و امیدواریم در آینده شاهد ترویج محصولات تفسیری هم باشیم.

به گزارش ایسنا، در ادامه این مراسم توسط حجت الاسلام والمسلمین خاموشی، مجید معارف، محمدزاده رییس رادیو قرآن از مجموعه شش جلدی قرآن و تربیت، قرآن در روایت اهل بیت، جامعه انسانی در قرآن کریم، درسنامه‌ حفظ موضوعی قرآن کریم، وقف و وصل و آشنایی با طرح‌های آموزشی و تبلیغی دارالقرآن و همچنین لوح فشرده ترتیل قرآن کریم رونمایی شد.

انتهای پیام

کد N885727