تسلط نیروهای عراقی بر ۷۰ درصد «الصقلاویه»/ وقوع انفجار در بغداد

سیاسی

وزارت دفاع عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای مردمی و امنیتی این کشور تاکنون بر ۷۰ درصد از منطقه «الصقلاویه» واقع در استان الانبار سیطره یافته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فرات نیوز، وزارت دفاع عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که ارتش این کشور تاکنون بر ۷۰ درصد از منطقه  «الصقلاویه» واقع در استان الانبار سیطره یافته است.

بر اساس این گزارش، این وزارتخانه همچنین در بیانیه خود اعلام کرده است: ۲۰ عنصر تکفیری داعش در شهر موصل واقع در استان نینوا طی حملات هوایی به هلاکت رسیده و یا زخمی شدند.

همچنین وقوع انفجار تروریستی در منطقه ای واقع در جنوب بغداد، پایتخت عراق ۹ کشته و زخمی از غیرنظامیان برجای گذاشت. حال برخی از زخمی ها وخیم گزارش شده است.

رسانه های عراقی اعلام کردند که ارتش این کشور یک گور دسته جمعی از زنان ایزدی ساکن موصل را که چندی پیش توسط داعش اعدام شده بودند، کشف کرده اند.

یکی از سرکرده های خطرناک داعش نیز طی عملیات مشترک ارتش و نیروهای مردمی در شهر موصل واقع در استان نینوا به هلاکت رسید. در جریان این عملیات شماری از همراهان وی نیز به هلاکت رسیده و یا زخمی شدند.

بر اساس اعلام رسانه های عربی، جنگنده های ائتلاف بین المللی ضد داعش طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۱ حمله هوایی به نقاط مختلف عراق و سوریه ترتیب داده اند.

این در حالی است که رسانه از نزدیک شدن هر چه بیشتر نیروهای مردمی به شهر مهم فلوجه خبر دادند. منابع وابسته نیروهای مردمی اعلام کردند: نیروهای مردمی و امنیتی تمامی خطوط امداد رسانی داعش را در نزدیکی فلوجه قطع کرده اند.نیروهای عراقی می کوشند که ابتدا فلوجه را آزاد کنند و آنگاه در عملیات آزاد سازی الرمادی مشارکت کنند.