در پی وقوع انفجار در نزدیکی کنسولگری ایتالیا در قاهره؛

وزیر خارجه مصر با همتای ایتالیایی خود تلفنی گفتگو کرد

سیاسی

به دنبال وقوع انفجار تروریستی در نزدیکی کنسولگری ایتالیا در قاهره، «سامح شکری» در تماس تلفنی با «پائولو جنتلیونی» همتای ایتالیایی خود این حادثه را به شدت محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، «سامح شکری» وزیر خارجه مصر با «پائولو جنتلیونی» همتای ایتالیایی خود به صورت تلفنی گفتگو کرد.

بر اساس این گزارش، شکری در جریان این تماس تلفنی وقوع انفجار تروریستی در مقابل کنسولگری ایتالیا در قاهره را به شدت محکوم کرد.

سامح شکری در جریان این گفتگوی تلفنی اطلاعاتی را پیرامون این حادثه در اختیار همتای ایتالیایی خود گذاشت.

وی با تأکید بر ادامه تلاش نیروهای امنیتی مصر در مبارزه با تروریسم تصریح کرد: تا زمان ریشه کن شدن پدیده شوم تروریسم در کشور به مبارزه با آن ادامه می دهیم.

 گفتنی است، صبح امروز یک بمب در خیابان «الجلاء» در مرکز قاهره منفجر شد. این انفجار مهیب توسط یک فرد ناشناس صورت گرفت  که ساختمان کنسولگری ایتالیا در قاهره را هدف قرار داده بود.

بنا بر اعلام منابع امنیتی، در این انفجار دست کم یک نفر کشته و هفت نفر دیگر زخمی شدند و به ساختمان کنسولگری و ساختمان های مجاور آن خسارت بسیاری وارد شد.

در پی وقوع این انفجار، کارشناسان مواد منفجره و نیروهای امنیتی برای اطلاع از دلایل انفجار و پاکسازی منطقه از بمب های احتمالی به منطقه اعزام شدند.