رهبر یک شبکه افراطی در فرانسه به 9 سال حبس محکوم شد

سیاسی

رهبر یک شبکه رادیکالی منهدم شده در فرانسه به اتهام به خدمت گرفتن افراد، توطئه برای انجام حملات علیه اهداف یهودی و تروریسم به 9 سال حبس محکوم شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دادگاهی در پاریس محمد آچاملانه، "امیر" خودخوانده گروه "شوالیه‌های غرور" را به اتهام اقدامات تروریستی محکوم کرد.

وی که یک شهروند فرانسوی است به توطئه چینی انجام حملات شامل هدف قرار دادن بازارهای یهودیان و سایر اماکن تجاری یهودیان در پاریس، ربودن افراد و شکنجه یک قاضی یهودی و تهدید فرانسه محکوم شده است.

13 تن دیگر نیز به ارتباط داشتن با اقدامات جنایتکارانه و ترغیب تروریست‌ها به بیش از شش سال حبس محکوم شده‌اند به جز یک زن که به 12 ماه حبس تعلیقی محکوم شده است.

آچاملانه 37 ساله که در 2010 این گروه رادیکالی را برای مقابله با رشد احساسات ضد اسلامی در فرانسه تاسیس کرده در جریان دادگاهی مدعی شد که هدفش از تشکیل این گروه انرژی دادن به جوانان و هدایتشان به عدم خشونت بوده است.

این گروه در سال 2010 منحل شد و اعضای مظنون آن به دلیل نگرانی‌ مقام‌های دولتی درباره احتمال انجام اقدامات خشونت آمیز دستگیر شدند.

انتهای پیام

کد N885635