برگزاری راهپیمایی روز قدس در اردن

اردن,روز قدس

همزمان با سایر نقاط جهان، روز جهانی قدس در امان پایتخت اردن برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا، در این مراسم سخنرانانی از کرانه باختری ، احزاب و طوایف اردنی با درود به روح ملکوتی امام خمینی(ره) و تشکر و قدردانی از حمایت و کمک‌های جمهوری اسلامی ایران به مردم فلسطین، جنایات اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی را محکوم و خواستار حمایت کشورهای اسلامی از آرمان فلسطین برای آزادی قدس شریف شدند.

سخنرانان همچنین بر ضرورت حمایت از این روز به عنوان عامل وحدت بخش در تجمیع نیروهای جهان اسلام و به ویژه محور مقاومت در این منطقه تاکید کرده و ضرورت پرهیز از افراط گری و فراموش نکردن راه و هدف اصلی که همانا بیرون آوردن قدس از چنگال رژیم صهیونیستی است را خواستار شدند.

در این مراسم که با سخنرانی مجتبی فردوسی پور سفیر کشورمان همراه بود ، برخی از نخبگان و روسای قبایل به تشریح نقطه نظرات خود پرداخته و ضمن تشکر از پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران از آرمان قدس، بر ادامه راه تا آزادی قدس شریف تاکید کردند .

مجتبی فردوسی پور در این مراسم ضمن تشریح دیدگاه رهبرکبیر انقلاب اسلامی پیرامون مساله فلسطین و قدس شریف، به مواضع جمهوری اسلامی ایران مبنی بر اتحاد جهان اسلام اشاره کرده و ضمن اعلام حمایت از مقاومت مردم فلسطین، بر ضرورت وحدت کلمه و یکپارچگی گروه‌های فلسطینی و همچنین تمسک و پایبندی به مقاومت تاکید کرد.

در این مراسم علاوه بر سفیر و اعضای سفارت کشورمان، برخی از نمایندگان سایر سفارتخانه ها نیز شرکت داشتند.

در پایان این مراسم، شرکت کنندگان در ضیافت افطاری که به همین مناسبت تدارک دیده شده بود شرکت کردند .

یادآور می شود علاوه بر این مراسم ، در شهر مادبا واقع در مرکز استان مادبای اردن جهت ابراز هماهنگی گروههای مختلف اردنی با سایر مسلمین برای حمایت از آرمانهای وحدت آفرین، روز جهانی قدس برگزار شد.

در این مراسم همچنین از شهدای مادبا و قبیله بنی صخر که در راه فلسطین به شهادت رسیده بودند تکریم و از خانواده های آنان تقدیر شد .

انتهای پیام

کد N885625