پاکستان در پای مظنونان تروریستی تراشه رهگیر می‌گذارد

برای اولین بار در پاکستان، تراشه‌های رهگیر تا پایان ماه جاری در پای 1600 مظنون تروریستی ایالت پنجاب کار گذاشته می‌شود تا دولت بر روی اقدامات آنها نظارت داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پی تی آی، با مظنونان تروریستی پاکستان طبق قانون ضد تروریسم مصوب 1997 برخورد می‌شود و تمام مظنونان شناخته شده عضو گروه‌های شبه‌نظامی ممنوعه و یا گروه‌های فرقه‌ای تهدیدی علیه امنیت و صلح محسوب می‌شوند.

یکی از مقام‌های ارشد سازمان مبارزه با تروریسم پنجاب می‌گوید: برای اولین بار در تاریخ این کشور سازمان‌های اجرای قانون، "نظارت الکترونیکی" بر 1600 مظنون تروریستی را به وسیله کار گذاشتن یک تراشه رهگیر در مچ پای آنها آغاز می‌کنند تا بر اقدامات آنها نظارت شود.

وی افزود: ما تراشه‌های رهگیر را از چندین کشور خریداری کرده‌ایم و تا پایان ماه جاری روند نصب این تراشه‌ها در مچ پای مظنونان تروریست آغاز می‌شود. مظنونانی که به آنها اجازه داده شده است تا در مناطق محدودی باقی بمانند، فراخوانده می‌شوند و این چیپ‌ها در پای آنها کار گذاشته می‌شود.

تصمیم دولت اسلام‌آباد در این باره پس از آن اتخاذ شد که شماری از اعضای سرشناس عضو گروه‌های ممنوعه، از تصمیم دادگاه سرپیچی کرده و از مناطق تعیین‌ شده خارج شدند.

انتهای پیام

کد N885477