تظاهرات میلیون‌ها یمنی‌ در حمایت از قدس/انصارالله: محاصره یمن باعث غفلت از فلسطین نمی‌شود

فلسطين

میلیون‌ها یمنی با برگزاری تظاهرات گسترده‌ در صنعاء به مناسبت روز جهانی قدس، با ملت فلسطین اعلام همبستگی کردند و خواهان تحریم کالاهای آمریکایی و اسرائیلی شدند.

میلیون‌ها یمنی با برگزاری تظاهرات گسترده‌ در صنعاء به مناسبت روز جهانی قدس، با ملت فلسطین اعلام همبستگی کردند و خواهان تحریم کالاهای آمریکایی و اسرائیلی شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی سبأ نت، شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی پرچم‌های فلسطین و پلاکاردهایی را در محکوم کردن جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم بی دفاع فلسطین در دست گرفته و شعارهایی در این خصوص و همچنین در حمایت از مقاومت فلسطین سردادند و خواهان تحریم کالاهای آمریکایی و صهیونیستی شدند.

شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی خشم خود را نسبت به استکبار آمریکایی- صهیونیستی که دست به فجیع‌ترین کشتارهای دسته‌جمعی در حق مردم فلسطین می‌زند و سرزمین آنها را اشغال می‌کند و مقدسات دینی از جمله مسجد الاقصی را هتک حرمت می‌کند، ابراز کردند.

شرکت کنندگان در این راهپیمایی بر لزوم جهت گیری جهان اسلام و تمامی کشورهای عربی و تمامی وجدان‌های زنده به سمت رژیم صهیونیستی جنایت‌کار به عنوان دشمن واقعی و اصلی جهان اسلام تاکید کردند و از کشورهای عربی و اسلامی خواستند تا منازعه‌های خود را کنار بگذارند و تفنگ‌های خود را علیه دشمن صهیونیستی نشانه بگیرند.

انصارالله: محاصره یمن باعث غفلت از فلسطین نمی‌شود

در همین حال، صالح صماد، رئیس شورای سیاسی انصارالله یمن در سخنرانی خود در این راهپیمایی عنوان داشت: ما امروز در حالی به مناسبت روز جهانی قدس جمع شده‌ایم که امت عربی و اسلامی به صورت کلی به ویژه ملت بزرگ یمن از شرایط استثنایی عبور می‌کنند و امت اسلامی به سطح هولناکی از دودستگی رسیده است.

وی تاکید کرد: هر رویکردی که فلسطین از اولویت‌های آن نباشد، رویکردی محکوم به شکست و نابودی و سقوط در آغوش آمریکا و صهیونیست‌ها است. حضور مردم یمن برای برپایی این مناسبت علی رغم ادامه تجاوزها و محاصره ظالمانه صهیونیستی- آمریکایی - عربستانی نشانگر عظمت ملت یمن است که غافل از مسائل اصلی امت و در رأس آن مساله فلسطین نمی‌شود.

صالح صماد گفت: اسرائیل امت اسلامی را به جایی کشانده است که اشغالگری‌هایش را بپذیرند و از جنایت‌های اسرائیل چشم بپوشند و نظام‌های این کشورها تنها به این امور اکتفا نکرده بلکه تلاش کردند تا حصار امنی را برای اسرائیل ایجاد کنند تا از آن در مقابل هر گونه پیامدهایی جنایت‌هایش علیه ملت فلسطین محافظت کنند.

وی افزود: نظام عربستان مجری خواسته‌های آمریکا و صهیونیست‌ها است و آنها که از مردم یمن راضی نیستند، یک مشروعیت خیالی را با یک مشت مزدور ایجاد کردند که تعداد آنها از چند صد فاسد پافراتر نمی‌گذارد که این افراد به سرنوشت 25 میلیون یمنی زیر محاصره و بمباران اهمیتی نمی‌دهند.

انتهای پیام

کد N884865