امیر کویت: جهان تمام توان خود را برای مقابله با تروریسم بکار بگیرد

تروريسم

شیخ صباح الاحمد جابر الصباح با تمجید از موضعگیری‌های عالی ملی پس از انفجار تروریستی در مسجد امام صادق (ع) مردم را به وحدت ملی و همبستگی در مقابل فتنه‌انگیزان دعوت کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه لبنانی السفیر، شیخ صباح الاحمد جابر الصباح، امیر کویت در اولین حضور تلویزیونی خود پس از حمله انتحاری در مسجد امام صادق (ع) این کشور و به مناسبت دهه آخر ماه مبارک رمضان خطاب به مردم این کشور گفت: شما به خوبی اقتدار و وحدت خود مقابل خشونت و تفکرات افراطی و نیز همبستگی در شرایط سخت و آسان را نشان دادید و با این موضع‌گیری‌های عالی ملی، تمامی اهداف مورد نظر ترتیب‌دهندگان و مجریان این اقدامات تروریستی برای فتنه‌انگیزی، ایجاد اختلافات طائفه‌ای و نیز برهم زدن اتحاد ملی کویت را ناکام گذاشتید.

امیر کویت در ادامه این سخنرانی تلویزیونی تاکید کرد: در سایه گسترش پدیده تروریسم و اشکال مختلف آن در سال‌های اخیر، جامعه بین‌الملل موظف است همه توان خود را برای مقابله با این پدیده، نابودی و خشکاندن منابع آن به کار گیرد تا کشورهای منطقه از امنیت و آرامش برخوردار شوند.

شیخ الصباح در ادامه تاکید کرد:‌ جامعه جهانی باید تلاش‌های خود را برای مقابله با گسترش پدیده خفقان طائفه‌ای و ممانعت از گسترش آن انجام دهد چراکه این مساله ماهیت کشورهای منطقه و وحدت آنان را تهدید می‌کند.

وی در ادامه از مردم کویت دعوت کرد در سایه شرایط سختی که در منطقه وجود دارد و برای مقابله با خطرات و پیامدهای آن، با عبرت از وضعیت موجود، محتاطانه عمل کنند تا بتوانند از امنیت و آرامش کشور خود حمایت کنند و آن را از این‌گونه خطرات دور نگه دارند.

وی در پایان اظهار داشت: این حمایت تنها با افزایش تلاش‌های داخلی، همبستگی و اعتماد مردم مقابل فتنه‌گران محقق می‌شود.

انتهای پیام

کد N884839