سخنگوی ائتلاف عربی: آتش‌بس انسانی در یمن برای ائتلاف الزام‌آور نیست

عربستان

سخنگوی ائتلاف عربی به رهبری عربستان اعلام کرد که آتش بس انسانی در یمن که از سوی سازمان ملل اعلام شده است برای نیروهای این ائتلاف الزام آور نیست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، احمد عسیری، سخنگوی ائتلاف عربی به رهبری عربستان در گفت‌وگو با روزنامه عربستانی الریاض مدعی شد: آتشی بسی که از سوی سازمان ملل در یمن اعلام شده برای نیروهای ائتلاف الزام آور نیست چرا که حوثی‌ها به آن پایبند نیستند و ابزاری برای اجرای آن وجود ندارد. آنچه که از پایبندی تمامی طرف‌ها به آتش بس نیز گفته می‌شود، صحت ندارد.

وی گفت: نیروهای ائتلاف به آتش بس یک طرفه مقید نیستند چرا که تنها به نتایج عکس منجر شده و هیچ منفعتی برای شهروندان یمنی ندارد.

عسیری تاکید کرد: برای اجرای آتش بس دست کم باید پایبندی واضحی از سوی حوثی‌ها و ابزاری برای اجرای آتش‌بس با حضور ناظران سازمان ملل در خاک یمن وجود داشته باشد تا این ناظران بتوانند نقض آتش بس را از سوی برخی طرف‌ها ببینند.

وی تاکید کرد: ما پیشتر نیز آتش بس را تجربه کردیم و تمامی درگیری‌ها متوقف شد اما نتیجه آن عملیات نظامی بیشتر علیه مرزهای جنوبی عربستان و علیه شهرها و مستقر شدن شبه نظامیان بود. این اقدام بیهوده‌ای است که نیروهای ائتلاف نباید به آن پایبند باشند.

عسیری مدعی شد: کمک‌های انسانی به یمن می‌رسد اما مشکل در روند توزیع آن در داخل است چرا که حوثی‌ها به محض ورود کمک‌های انسانی آن را مصادره می‌کنند.

انتهای پیام

کد N884813