اف بی آی به اشتباه خود در پرونده کشتار کلیسای سیاهپوستان اعتراف کرد

ایرنا نوشت:

پلیس آمریکا در بیانیه ای به اشتباه خود در صدور گواهی سوء پیشینه برای خرید اسلحه توسط قاتل کلیسای سیاهپوستان آمریکا که منجر به قتل نژادپرستانه 9 تن شده بود اعتراف کرد.

جیمز کومی فرمانده پلیس اف بی آی آمریکا در گزارشی اعلام داشت این اداره با صدور گواهی سوء پیشینه اشتباه بمنظور اجازه خرید اسلحه برای دیلان روف، قاتل کشتار نژادپرستانه اخیر درکلیسای تاریخی سیاهپوستان آمریکا به اشتباه خود درشکل گیری این حادثه دلخراش اعتراف کرد.

فرمانده پلیس امنیتی اف بی آی آمریکا در گزارشی اذعان داشت، شب گذشته اطمینان حاصل شد این اداره در تحقیقات لازم خود جهت صدورگواهی عدم سوء پیشینه برای قاتل 21 ساله کلیسای تاریخی سیاهپوستان آمریکا مرتکب اشتباه شده است.

پلیس اف بی آی با اذعان براینکه تحقیقات نشان می دهد دیلان روف پیش ازاین دارای سابقه حمل مواد مخدر نیز بوده است و طبق قانون وی اجازه خرید اسلحه را نداشته است، ولی پلیس اف بی آی درمورد سابقه کیفری وی دچار اشتباه شده است و از خرید اسلحه توسط وی جلوگیری نکرده است.

دیلان روف 21 ساله که با در دست داشتن اسلحه قانونی ماه گذشته به کلیسای تاریخی سیاهپوستان در ایالت کارولاینای جنوبی حمله کرد و باعث کشته شدن 9 تن از شرکت کنندگان در مراسم مذهبی در این کلیسا شد.

بسیاری از فعالین اجتماعی از حادثه کشتار کلیسای تاریخی سیاهپوستان آمریکا توسط نوجوان سفید پوست به عنوان ترورسم نژادی یاد می کنند.

4949

کد N884548