غریب آبادی:

هفته حقوق بشر آمریکایی در مناسبت‌های تقویمی ثبت می‌شود

حقوق بشر,آمريكا

طرح حقوق بشر آمریکایی در دستورکار ستاد حقوق بشر و شورای فرهنگ عمومی قرار گرفت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) کاظم غریب آبادی ، معاون امور بین الملل ستاد حقوق بشر اظهار کرد: پس از فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص جنایات آمریکا علیه ملت ایران در تیرماه و طرح هفته حقوق بشر آمریکایی، پیگیری این موضوع در دستورکار ستاد حقوق بشر و شورای فرهنگ عمومی قرار گرفته است.

وی از تبیین ابعاد جنایات ضد حقوق بشری آمریکا در تیرماه به همراه جنایات این کشور علیه ملت ایران در قبل و بعد از انقلاب اسلامی و همچنین موارد نقص حقوق بشر در قلمرو آمریکا و خارج از آن در ستاد حقوق بشر خبر داد و افزود: این مصادیق جهت اطلاع تمامی نهادهای ذی ربط از جمله رسانه ها ارسال شده است تا هر سال به این مناسبت روشنگری لازم را انجام دهند.

وی همچنین از هماهنگی میان ستاد و شورای فرهنگ عمومی برای تحقق منویات مقام معظم رهبری خبر داد و گفت: شورای فرهنگ عمومی بلافاصله پس از طرح موضوع، در یکی از جلسات خود به بررسی و چگونگی اجرایی شدن آن پرداخت و مقرر گردید اقدام لازم جهت ثبت این مناسبت در تقویم کشور صورت پذیرد.

غریب‌آبادی در پایان از برنامه‌ریزی برای انجام اقدامات محتوایی برای روشنگری درخصوص ماهیت ضد حقوق بشری آمریکا در ایام تیرماه به ویژه پس از ثبت این مناسبت خبر داد و از تمامی نهادهای دولتی و غیردولتی درخواست کرد در این زمینه به ایفای نقش فعالی بپردازند.

انتهای پیام

کد N884436