بازتاب راهپیمایی روز قدس در رسانه های صهیونیستی

روز قدس

هم‌زمان با برگزاری راهپیمایی روز قدس در سراسر ایران رسانه های صهیونیستی بازتاب گسترده‌ای از این رویدار خبری ارائه دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، به نوشته روزنامه تایمز آو اسرائیل، میلیون ها ایرانی روز جمعه به مناسبت سالگرد روز قدس با شعارهای مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا به خیابان ها آمدند. برخی از راهپیمایان نیز پرچم های آمریکا و اسرائیل را سوزاندند.

به نوشته این روزنامه صهیونیستی این راهپیمایی که هر ساله در حمایت از مردم فلسطین برگزار می‌شود در حالی با حضور شمار زیادی از مردم ایران انجام شد که دمای هوا در اغلب شهرهای این کشور بسیار بالا است.

در این راهپیمایی علاوه بر این شعارهایی علیه عربستان سعودی به دلیل حملات هوایی اخیرش به یمن سرداده شد که اغلب در آن‌ها کشتار کودکان غزه و یمن مورد توجه بود و ایرانی ها با دادن این شعارها کشتارها را محکوم کردند.

آن‌ها همچنین تمثال هایی از نیروهای داعش را به آتش کشیدند و در شعارهایشان آن‌ها را عروسک سعودی ها نامیدند.

این راهپیمایی در حالی برگزار شد که مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 هم اکنون با هدف دستیابی به یک راه حل جامع در خصوص برنامه هسته‌ای ایران و لغو تحریم های این کشور در وین ادامه دارد. این کشورها تلاش می‌کنند تا هر چه زودتر به یک توافق نهایی دست پیدا کنند.

همچنین روزنامه اورشلیم پست،‌در این باره نوشت: میلیون ها ایرانی روز جمعه ( امروز) به مناسبت روز جهانی قدس همزمان که مذاکرات هسته‌ای میان تهران و قدرت های جهانی در جریان است به خیابات ها آمدند و علیه آمریکا ، اسرائیل و سعودی شعار سر دادند.

بسیاری از راهپیمایان پرچم های آمریکا و اسرائیل را سوزاندند.

به نوشته اورشلیم پست ، روز قدس به آخرین جمعه از ماه رمضان اطلاق می‌شود که در این روز مسلمانان سراسر جهان در حمایت از مردم فلسطین و در مقابله با اسرائیل راهپیمایی می‌کنند.

انتهای پیام

کد N884394