کمالوندی: موضوعات زیادی باقی نمانده است

مذاكرات ايران و گروه 1 5,مذاكرات هسته‌اي

سخنگوی سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: فکر نمی کنم موضوعات زیادی در مذاکرات باقی مانده باشد و در موضوع هسته‌ای بسیاری از مسائل با طرف های مقابل حل شد.

بهروز کمالوندی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا) و در حاشیه مراسم سومین روز درگذشت مادر همسر معاون وزیر خارجه و عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای گفت:‌ مذاکرات تا کنون روند مثبتی داشته و پیش رفته است و آژانس نیز در همین مسیر بوده و ما نیز بر روی خطوط قرمز تاکید درایم و آن را به شدت حفظ می کنیم و در مسیر گفت‌وگوها نیز به این چارچوب معتقدیم .

وی افزود: موضوعات فنی، بر موضوعات سیاسی و موضوعات سیاسی بر موضوعات فنی در مذاکرات هسته‌ای تاثیرگذار است و ما این دو موضوع را در کنار هم پیش می بریم.

وی ادامه داد: برخی مسائل مربوط به گذشته است که به سمت جلو حرکت می‌کند و برخی مسائل نیز مسائل فنی جدیدی است که در حال پیشرفت است و اگر به چارچوب مورد نظر طرفین برسیم می توانیم بر روی آن‌ها توافق کنیم.

وی با اشاره به سفر مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران گفت: سفرآمانو به تهران برای رسیدن به یک چارچوب کلی در مورد مسائل فنی بود و همه خواسته های طرفین نیز در آن مطرح شد.

انتهای پیام

کد N884295