آل هاشم:ملت ایران بداند حتی با توافق، مشکلات ما یک روزه حل نمی شود

مذاكرات ايران و گروه 1 5,روز قدس

نماینده ولی فقیه گفت: روز قدس به روز جهانی مبارزه با ظلم تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان‌شرقی، حجت الاسلام آل هاشم پیش از خطبه های نماز جمعه تبریز در جمع نمازگزاران و راهپیمایان تبریزی اظهار کرد: دشمنان ما و مستکبران جهانی به توطئه های مختلف دست زده و با حمایت از گروه های تکفیری و تروریست های منطقه سعی در جلوگیری از حرکت های مردمی و اسلامی به نفع مردم فلسطین دارند.

وی اظهار کرد: مستکبران با اقداماتی مانند حمایت گسترده از گروههای تکفیری و تروریستی در منطقه و به وجود آوردن گروه‌هایی همچون داعش سعی در آتش افروزی در منطقه دارند و علاوه بر این حرکات تلاش ها و جهادهای گروه‌های اسلامی را به عنوان ترور و تروریسم جلوه داده و سعی در انحراف افکار عمومی جهانی دارند.

وی ادامه داد: این در حالی است که تنها هدف مبارزان اسلامی، آزادی سرزمین های اشغال شده و رهایی مردم مظلوم فلسطین است.

وی تاکید کرد: امروز منطقه و جهان اسلام در دوران سرنوشت‌سازی قرار دارد و ما می بینیم که ظالمان و مستکبران در مقابل بیداری اسلامی مسلمانان که منشأ آن انقلاب اسلامی ماست، ایستاده اند و می خواهند نور اسلام را که به جهان می رسد خاموش کنند، بنابراین ما باید روز قدس را جدی بگیریم.

حجت الاسلام آل هاشم افزود: امروزه برخی از کشورهای اسلامی و در رأس آنها عربستان سعودی با دشمنان اسلام و مسلمانان دست به یکی شده و به کشتار ملت مظلوم و مسلمان یمن می پردازند و همین جنگ نیابتی عربستان و سران استکبار علیه یمن، نمونه ای از ظلم آشکار جهانی بوده و هدف آنها تضعیف جهان اسلام و گسترش گروه های تکفیری است.

وی یادآور شد: با توجه به جنگ عربستان علیه یمن این جنگ نشانه بزرگی از آغاز اضمحلال رژیم منفور سعودی است همانطور که ما شاهدیم این رژیم کم کم به نابودی کشیده می شود که از نشانه های آن مرگ ولی‌ عهد آن است.

وی اظهار کرد: امروز 36 سال از انقلاب پربرکت ما می گذرد و چون انقلاب ما منبع و منشأ بسیاری از بیداری های اسلامی منطقه بوده است همیشه مورد دشمنی و کینه‌ توزی مستکبران قرار گرفته و همیشه سعی دارند با عوامل مختلف انقلاب ما را به شکست برسانند که از جمله آن می توان به بحث مذاکرات هسته‌ای اشاره کرد که با شروع آن نوعی موج ایران هراسی را در افکار عمومی جهانی ایجاد کردند و هدف آنها تلاش برای دو قطبی کردن داخل کشور و ایجاد ایران هراسی در بیرون از کشور است، ولی مردم ما با اتحاد و همدلی و همبستگی نقشه‌های آنها را برآب خواهند کرد.

وی با توجه به نقش تعیین کننده ایران در منطقه گفت: امروزه ما شاهدیم هیچ تصمیم مدیریتی بدون نظر ایران در منطقه موفق نیست، بنابراین ایران به قدرت بی بدیل در منطقه تبدیل شده است که قابل انکار نیست.

وی اظهار کرد: ما در مراحل پایانی مذاکرات قرار داریم ولی مردم باید بدانند چه توافق انجام شود چه نشود و حتی در صورت توافق خوب مشکلات کشور ما یک روزه حل نخواهد شد، بنابراین ملت و دولت باید در زمینه اجرای تدابیر رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی که از جمله آن پرهیز از دولتی شدن اقتصاد، اقتصاد نفتی و اسراف و غیره است، کوشا باشند.

وی با بیان اینکه در این صورت ما می توانیم قدرتمندتر از گذشته شده در مقابل هر تهدیدی بایستیم، گفت: قدرت های جهانی توجه کنند که در گذشته هر چه قدر ایران را تحریم و تهدید کرده اند ایران قدرتمندتر شده است.

انتهای پیام

کد N884241