دیدار سه‌جانبه ظریف کری موگرینی برگزار شد

تسنیم نوشت:

وزیر خارجه ایران و آمریکا و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در جلسه‌ای سه‌جانبه با یکدیگر شرکت کردند.

به گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم به وین، محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران و جان کری، همتای آمریکایی‌اش به همراه فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دقایقی پیش در جلسه‌ای سه‌جانبه با یکدیگر شرکت کردند.
این دیدار درحالی برگزار شده است که روز گذشته و در آستانه پایان ضرب‌الاجل هسته‌ای مذاکرات طرفین برای دستیابی به توافق به نتیجه مورد نظر نرسید و طبق گفته‌های طرفین همچنان اختلافاتی بر سر برخی موضوعات باقی است.
وزیر خارجه آمریکا در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه تا ابد پشت میز مذاکره باقی نخواهد ماند گفت که به خاطر تخصصی بودن روند کار عجله نخواهند کرد.

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفتگو با سی‌ان‌ان اعلام کرد که تصمیمات سخت و تاریخی باید در چند موضوع باقیمانده گرفته شود.وی با سازنده خواندن روند مذاکرات هسته‌ای اتحاد گروه 1+5 در مذاکرات را بسیار خوب ارزیابی کرد. موگرینی در واکنش به اخبار منتشر شده مربوط به درگیری لفظی وی و ظریف در جریان مذاکرات گفت: نباید انتظار داشت که یک ایتالیایی و ایرانی به سردی با یکدیگر مذاکره کنند.

وزیر خارجه کشورمان نیز در حساب توئیتری خود نوشت به شدت در حال کار هستیم، ولی نباید عجله کرد تا کار به خوبی انجام شود. این حرف را جدی بگیرید: شما نمی‌توانید اسب‌ها را در وسط رودخانه عوض کنید.

5252

کد N884175