ابتکار در راهپیمائی روز قدس:

تیم مذاکره ایرانی هیچ عقب‌نشینی از مواضع خود نداشته‌است

سیاسی

رئیس سازمان محیط زیست گفت:مذاکره کنندگان ما هیچ عقب‌نشینی از مواضع خود نداشته‌اند و امیدواریم سرانجام این مذاکرات با یک توافق خوب به پایان برسد.

به گزارش خبرنگار مهر، معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست با حضور در جمع راهپیمایان تهرانی و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه روز قدس روز مبارزه با ظلم رژیم صهیونیستی است .

ابتکار با اشاره به یکی دیگر از پیام‌های روز قدس ادامه داد: روز قدس برای حمایت از ملت فلسطین پیام وحدت دارد، برقراری صلح و آرامش عادلانه و مبارزه با ظلم و اشغالگری رژیم صهیونیستی از دیگر پیام‌های روز جهانی قدس است.

رئیس سازمان محیط زیست اظهار داشت: امروز تلاش زیادی برای تفرقه‌افکنی و ایجاد شکاف بین شیعه و سنی و فرقه‌ها و قومیت‌ها صورت می‌گیرد اما مردم با حضور در روز قدس پیام وحدت و انسانیت را می‌دهند.

وی با اشاره به حضور غیرمسلمانان در راهپیمایی جهانی روز قدس یادآور شد: بسیاری از مردم جهان به مبارزه با ظلم رژیم صهیونیستی اعتقاد دارند.

ابتکار فلسطین را نماد مظلومیت بشر امروز در مقابل زیاده‌گویی‌ها دانست و بر لزوم حمایت از ملت مظلوم فلسطین تاکید کرد.

رئیس سازمان محیط زیست با اشاره به مذاکرات ایران و 1+5 اظهار داشت: مردم ایران خواهان یک توافق عادلانه و منطقی هستند و می‌خواهند این موضوع براساس حقوق قطعی در بهره‌مندی از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای محقق شود.

وی تاکید کرد: رفع کامل تحریم‌ها از مطالبات مهم ملت ایران در مذاکرات است، با توجه به درگیری‌ها و جنگ و ناامنی در منطقه نقش ایران در بهبود این شرایط بسیار تعیین‌کننده است و ما همواره از مظلوم دفاع کرده‌ایم و این مسیر ادامه دارد.

ابتکار با بیان اینکه همه خواهان دست یابی به توافق خوب هستند، گفت: طرف مقابل می‌داند که تیم مذاکره‌کننده ایرانی تا چه اندازه برسر اصول و خطوط قرمز خود ایستاده است.

وی تاکید کرد:مذاکره کنندگان ما هیچ عقب‌نشینی از مواضع خود نداشته‌اند، امیدواریم سرانجام این مذاکرات با یک توافق خوب به پایان برسد.