شمخانی: حصول توافق امکان‌پذیر است اگر ...

روز قدس,علي شمخاني

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشور با اشاره به حضور باشکوه مردم در راهپیمایی روز قدس، گفت: در داغ‌ترین روز تهران شاهد هستیم که نسل‌های مختلف در این راهپیمایی با زبان روزه به شکل گسترده حضور پیدا کردند و این بیانگر زنده بودن شعارهای انقلاب اسلامی در بین مردم از جمله دفاع از مظلوم و ایستادگی در برابر ظالم است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی شمخانی در حاشیه راهپیمایی روز قدس تهران پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر این‌که به نظر وی آیا امکان توافق بین ایران و گروه 1+5 وجود دارد یا نه گفت: حصول توافق امکان‌پذیر است البته این منوط به این موضوع است که طرف مقابل تصمیم سیاسی درست و مناسبی را اتخاذ کند.

وی همچنین با رد اخباری مبنی بر این‌که داعش به پشت مرزهای ایران رسیده است، گفت: خطری ایران را از سوی داعش تهدید نمی‌کند و اخبار منتشر شده در این ارتباط درست نیست.

شمخانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با خبرنگاران در ارتباط با مذاکرات و زیاده‌خواهی‌هایی که طرف مقابل در حال مطرح کردن است، گفت: پیش‌بینی می‌شد که آنها چنین زیاده خواهی‌هایی را مطرح کنند و ما به طرف مقابل اعتماد نداریم و این موضوع در کلام رهبری نیز بود که فرمودند ما به طرف مقابل خوش‌بین نیستیم.

وی با بیان این‌که جمهوری اسلامی ایران تأکید کرده که به دنبال این است که به یک توافق مرضی‌الطرفین برسد، تأکید کرد: حصول توافق امکان‌پذیر است مگر این‌که طرف مقابل تصمیم سیاسی درستی را اتخاذ کند.

انتهای پیام

کد N884071