نقوی حسینی در گفت‌وگو با ایسنا‌:

توافق هم نشود دنیا فهمید ایران اهل منطق و گفت‌وگو است

مذاكرات ايران و گروه 1 5

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که توافق خوب و یا عدم توافق برای ما بازی برد برد است گفت که ما حاضر نیستیم به هر شکلی به توافق برسیم و دنبال توافق خوب هستیم.

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که توافق خوب و یا عدم توافق برای ما بازی برد برد است گفت که ما حاضر نیستیم به هر شکلی به توافق برسیم و دنبال توافق خوب هستیم.

سید حسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایسنا، اظهار کرد: مختصات توافق خوب مشخص است و بر مبنای آن خطوط قرمز تعیین شده و دستورالعمل آن در اختیار تیم مذاکره کننده است، بر همین اساس است که توافق خوب برای ما یک برد محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه عدم توافق نیز برای ما برد است، گفت: ما در مذاکرات حاضر نشدیم که به هر شکلی به توافق دست پیدا کنیم بلکه به دنبال توافق هستیم البته اگر توافق نیز حاصل نشود به دنیا ثابت خواهد شد که جمهوری اسلامی اهل منطق و گفت و گو بوده اما زیاده خواهی‌های آمریکا مانع دست یابی به توافق بوده است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که در چنین شرایطی باز هم پیروز میدان جمهوری اسلامی خواهد بود. به راه قبلی باز خواهیم گشت و با سرعت و توان بیشتر راه را ادامه خواهیم داد.

نقوی حسینی در ادامه با تاکید بر این که رهنمودهای مقام معظم رهبری در هر یک از مراحل مذاکره ترسیم کننده نقشه راه وحرکت بوده است گفت که این رهنمودها باعث شد در هر مرحله توطئه و اهداف شوم طرف مقابل خنثی شده و تیم مذاکره کننده در ریل تامین منافع کشور قرار گیرد. بر همین اساس می‌توان گفت، منویات ایشان مهمترین عامل ترسیم و ریل گذاری درست مذاکرات و خنثی‌کننده اهداف و توطئه‌ها بوده است.

وی با تاکید بر این که حمایت قاطع مقام معظم رهبری از تیم مذاکره کننده باعث ایجاد اجماع داخلی پشت سر مذاکره کنندگان شده است افزود:‌ اگر در مذاکرات تیم مذاکره کننده از حمایت لازم برخوردار نباشد طبیعی است که دست برتر و برنده را نداشته باشد اما مذاکره کنندگان از حمایت‌های قاطع و محکم رهبر معظم انقلاب برخوردار شده و مذاکرات را انجام دادند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که آمریکایی‌ها در مذاکرات زیاده طلبی می‌کنند گفت: خطوط قرمز جمهوری اسلامی کاملا تعریف شده و مشخص است اما آمریکایی‌ها در ذیل دستیابی به توافق به دنبال بازرسی‌های غیر متعارف و اعمال تحریم هستند حال این که توافق با بازرسی و تحریم در یک جا قابل جمع نیست.

وی در پایان گفت که با زیاده خواهی‌های آمریکایی‌ها دستیابی به توافق سخت است.

انتهای پیام

کد N884019