لاریجانی در پاسخ به ایسنا:

مواضع اخیر آمریکا را نباید جدی گرفت

علی لاریجانی , مذاكرات ايران و گروه 1 5

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که پیشرفت مذاکرات روی هم رفته خوب بوده است، گفت: مواضعی که اخیراً آمریکا و کشورهای دیگر در مذاکرات گرفته‌اند را نباید خیلی جدی گرفت.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی لاریجانی در حاشیه راهپیمایی روز قدس در جمع مردم روزه‌دار تهران در در مورد مذاکرات و تهدید اخیر آمریکا به ترک میز مذاکره گفت: از آنجا که مذاکرات هسته‌ای بر اساس چارچوب‌های فکر شده‌ای دنبال می‌شود مسیر خوبی را طی کرده، یعنی الان پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم.

وی در ادامه پاسخ به ایسنا گفت: موضعی که اخیراً کشورهای دیگر و آمریکا گرفته‌اند را نباید خیلی جدی گرفت چون در لحظات آخر از این ژست‌ها می‌گیرند ولی روی هم رفته پیشرفت کار خوب بوده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: طرف مقابل باید به این موضوع توجه داشته باشد که پیشنهاد برای مذاکرات را خودشان داده‌اند که تقریباً از سه سال پیش یعنی از دولت قبلی آغاز شده و تاکنون طول کشیده است.

به گفته لاریجانی، مذاکرات پیشرفت‌های خوبی داشته و می‌تواند به جمع‌بندی خوبی در این زمینه برسد.

وی ابراز امیدواری کرد که با راهنمایی‌های مقام معظم رهبری ان‌شاءالله مذاکرات به نتیجه‌ای که مورد نظر مردم است برسد.

مسأله فلسطین فراموش شدنی نیست

به گزارش ایسنا،‌ رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه درباره پیام حضور مردم در راهپیمایی روز قدس به مستکبران گفت:‌حضور مردم در صحنه های مختلف انقلاب همواره باعث حرکت، زنده بودن و به مقصد رساندن اهداف انقلاب شده است و بدون حضور مردم چه در دفاع مقدس و در مسائل دیگر همچون هسته‌ای و موضوعات دیگر که گاها مسائل داخلی بود کارها به سامان نمی رسید و مردم نمی‌توانستند مسائل را حل کنند.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: در شرایط فعلی بحران های زیادی درمنطقه به وجود آمده که تا حدی می توان گفت کشورهای اسلامی را مشغول خودش کرده است، در این شرایط رژیم صهیونیستی احساس آزادی عمل پیدا می‌کند و موضوع فلسطین در حاشیه قرار می‌گیرد از این رو حضور مردم در روز قدس خیلی معنادار است و بیش از سالهای گذشته تاثیرگذار می باشد چون مسأله فلسطین فراموش شدنی نیست.

لاریجانی در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره رابطه بین تکفیری‌ها و موضوع فلسطین گفت:‌ حتما چنین رابطه ای وجود دارد و به همین دلیل امروز مقداری رژیم صهیونیستی آزادی عمل پیدا کرده است، شنیدیم فرانسوی ها نیز طرح جدیدی را دنبال می‌کنند که این به خاطر همین سطح درگیری ها است که در داخل کشورهای اسلامی به وجود آمده است.

وی بابیان اینکه جریان های تکفیری چنین درگیری‌هایی در داخل کشورهای اسلامی ایجاد کرده‌اند، گفت:‌ جریان های تکفیری نقطه قوت مبارزه چند دهه اخیر با رژیم اسلامی یعنی فکر اسلامی و جهادی را مورد هدف قرار داده اند تا تخریب کنند.

انتهای پیام
کد N883988