پوتین: جهان باید بر مبنای مشارکتی عادلانه مدیریت شود

سیاسی

رئیس جمهوری روسیه در جمع رهبرانی که با هدف افزایش تعامل بیشتر در فضای سیاسی اوراسیا گرد هم آمده اند تفاوت در مذهب و سیستم های اقتصادی را راهگشای رسیدن به همکاری عادلانه توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایتارتاس، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه در آغاز اجلاس رهبران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای، بریکس و اتحادیه اقتصادی اوراسیا که در شهر «اوفا» برگزار می شود، گفت: این سازمان ها و نهادها درست مانند کشورهایمان منافع مشترکی را در رسیدن به توسعه پایدار و همچنین تضمین رفاه مردم از راه برقراری صلح و امنیت، دنبال می کنند.

به گفته پوتین، همکاری کشورهای دخیل در این اجلاس بر پایه احترام متقابل است. وی ادامه داد: اختلاف مذاهب و سیستم های اقتصادی- اجتماعی به هیچ وجه موجب جدایی ما از یکدیگر نخواهد بود. بلعکس، این اختلافات به مدل جامع و عادلانه ای از همکاری منجر خواهد شد که تضمین کننده مدیریت پایدار جهان در قرن ۲۱ است.

وی در پایان گفت: اطمینان دارم تنها بر مبنای این اصل است که قادر به یافتن راه حل برای مبارزه با مشکلات بین المللی و تهدیداتی نظیر سلاح های کشتار جمعی، تروریسم، افراط گرایی و غیره هستیم.