روز قدس؛گزارش ایسنااز راهپیمایی مردم تهران

روز قدس

راهپیمایی قدس امسال در تهران همزمان با 770 شهر دیگر کشور با شعار «روز جهانی قدس، تجلی آرمان فلسطین، فریاد وحدت امت اسلام علیه جاهلیت مدرن و کودک کشی از غزه تا یمن» در حال برگزاری است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) روز جهانی قدس در سال 1358 از سوی امام خمینی (ره) نامگذاری شد. امسال؛ سی و هفتمین راهپیمایی قدس از مساجد بزرگ آغاز شد و مقصد آن‌ها مصلاها و میعادگاه‌های نماز جمعه بوده است.

در راهپیمایی امسال نیز مانند سال‌های گذشته شاهد حضور اقلیت‌های دینی و مذهبی ، دانشجویان و هنرمندان،ورزشکاران و خانواده‌های شهدا، از جمله خانواده شهدای هسته‌ای و مدافعان حرم هستیم.

این راهپیمایی از سوی 800 خبرنگار ، فیلمبردار و عکاس داخلی و 100 خبرنگار خارجی پوشش داده می‌شود.

علاوه بر حضور مسوولان اقشار مختلف مردم، حضور پرشور جوانان و نوجوانان در راهپیمایی روز قدس امسال که لباس‌های مشکی بر تن و پرچم‌های فلسطین در دست دارند بیش از هر چیز دیگری به چشم می‌خورد.

خانواده‌ها به همراه فرزندان‌شان و گروه‌هایی از جوانان و سالمندان مسیر راهپیمایی روز قدس را طی می‌کنند و شعارهایی مانند «تا زنده‌ایم رزمنده ایم»، «لبخند بزن رزمنده»، «مرگ بر اسرائیل »،« مطیع امر رهبریم»، «ما می‌آییم» و «قدس زنده است»، بر روی پلاکاردهایی که در دستان مردم است به چشم می‌خورد.

همچنین تعدای با سرگذاشتن ماسک افرادی مانند سران رژیم صهیونیستی و چند تن از مستکبرین دیگر لباس‌های طوسی زندانیان را به تن داشته و با طناب‌هایی به یکدیگر بسته شده‌اند و به نوعی همصدایی مستکبرین علیه فلسطینی‌ها را به ذهن متبادر می‌کردند.

حاضران در این راهپیمایی با سر دادن شعارهایی مانند مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آل سعود سر می‌دهند و تصاویری از رهبر انقلاب و مقام معظم رهبری و همچنین پرچم های فلسطین را در دست دارند.

در طی مسیر راهپیمایی ، صندوق‌های صدقات و صندوق‌هایی برای کمک‌رسانی به هلال احمر به چشم می‌خورد.

علاوه بر این عده‌ای از مردم برای کاستن از گرمی هوا بر روی راهپیمایان روزه‌دار آب و گلاب می‌پاشند.

پلاکاردهایی با شعارهایی از قبیل« مسأله اول جهان اسلام ، مسأله فلسطین است» ، «روز قدس روز هشدار به ابرقدرت‌هاست »در دستان راهپیمایان به چشم می‌خورد.

همچنین شعارهایی مانند «مرگ بر تکفیری» و« امروز روز وحدت ملت است»، «وحدت امت ، باعث رحمت است» از سوی راهپیمایان سر داده می‌شود.

ادامه دارد...

کد N883949