سرلشکر صفوی:

راهبرد اتحاد و ادامه جهاد مسلحانه، تنها راهبرد آزادی قدس شریف است

روز قدس

سردار سرلشکر صفوی گفت: امروز سرزمین‌های اشغالی به یک محیط شکننده امنیتی تبدیل شده است و تامین امنیت برای ساکنان سرزمین‌های اشغالی دیگر در اراده و کنترل رژیم صهیونیستی نیست بلکه امنیت آن در معادله‌ای قرار گرفته که یک طرف آن حزب الله لبنان و طرف دیگر آن گروههای مقاومت اسلامی قرار دارد.

سردار سرلشکر صفوی گفت: امروز سرزمین‌های اشغالی به یک محیط شکننده امنیتی تبدیل شده است و تامین امنیت برای ساکنان سرزمین‌های اشغالی دیگر در اراده و کنترل رژیم صهیونیستی نیست بلکه امنیت آن در معادله‌ای قرار گرفته که یک طرف آن حزب الله لبنان و طرف دیگر آن گروههای مقاومت اسلامی قرار دارد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا که به عنوان سخنران روز جهانی قدس در محل مصلی نماز جمعه استان بوشهر سخن می گفت، با اشاره به تفاوت‌های راهپیمای روز قدس امسال با سالهای گذشته گفت: تفاوت راهپیمایی امسال شما مردم با سالهای گذشته در سه موضوع جدید است. که این تفاوتها بوجود آوردن گروهکهای تروریستی همچون داعش و جبهه النصره با پشتیبانی صهیونیستها در منطقه و جنگ ظالمانه پادشاهی سعودی با مردم مظلوم یمن و مذاکرات هسته ای ایران است.

وی در ادامه گفت:شصت و هفت سال است که از بزرگترین توطئه و فاجعه انسانی انگلیسی ها و آمریکائیها در اشغال فلسطین می گذرد و راجع به اهداف این توطئه بزرگ سه نظریه وجود دارد.

وی ادامه داد: ایجاد گسل و غده سرطانی صهیونیستی در قلب جغرافیای سیاسی جهان اسلام که مانع وحدت و بهم پیوستگی جغرافیایی و سیاسی سرزمینهای اسلامی در سه قاره آسیا ،آفریقا و اروپا شود و نیز ایجاد زمین لرزه و تنش هایی که طی هفت دهه گذشته اوضاع این منطقه را نا امن و ناپایدار کرده است از اهداف این توطئه بزرگ است.

وی افزود: حضور نظامی و تسلط قدرتهای فرا منطقه‌ای از شمال آفریقا مثل لیبی تا غرب آسیا مثل خلیج فارس و کشورهای پیرامونی آن به بهانه ناامنی و جنگ ولی در حقیقت برای غارت ثروتهای مردم این منطقه، یعنی نفت و گاز و فروش میلیاردها دلار سلاح به کشورهای عربی منطقه با اهداف اقتصادی و سیاسی و نظامی را می توان از دیگر اهداف این توطئه بزرگ دانست.

سرلشکر صفوی گفت: انتقال بحران یهودیت از اروپا به سرزمین های اسلامی و دادن امتیاز به صهیونیستها برای داشتن یک سرزمین و یک دولت نژاد پرست صهیونیستی را بایستی از اهداف شوم توطئه انگلیسی ها و آمریکائیها در اشغال فلسطین دانست.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح وضعیت کنونی فلسطین اشغالی پرداخت و در ادامه به تبیین راهبردهای آزادی قدس شریف و سرزمین فلسطین پرداخت و گفت: راهبرد اتحاد مسلمین و ادامه جهاد مسلحانه و مقاومت اسلامی مردم فلسطین تنها راهبرد نجات و آزادی قدس شریف و سرزمین فلسطین است.

وی ادامه داد:چرا تاکنون تمامی طرح‌ها و توافقات سازش همگی با شکست مواجه شده است و آینده فلسطین برای همه مسلمانان جهان و آزادیخواهان جهان چگونه مطرح است؟

وی ادامه داد:برای چشم‌انداز آینده جهاد، دیدگاه‌های متفاوت و متضادی پیش‌بینی می شود.

صفوی در ادامه به تشریح دیدگاه‌های حاکم برای چشم انداز آینده جهاد در فلسطین اشغالی پرداخت وگفت: یکی از دیدگاه ها، تشکیل دولت فلسطینی و دولت دموکراتیک واحد با انجام رفراندوم و حق تعیین سرنوشت با حضور تمامی ساکنان اصلی فلسطین اعم از مسلمانان ، مسیحیان و یهودیان و با بازگشت تمامی آوارگان فلسطینی، که دیدگاه مقام معظم رهبری حضرت آیت ا.. العظمی امام خامنه ای و نظام جمهوری اسلامی ایران است ، می باشد.

وی افزود:دیدگاه دیگر در خصوص چشم انداز آینده جهاد در سرزمین های اشغالی ، تشکیل دو دولت فلسطینی و اسرائیلی از نگاه غربیها و یا تشکیل همین دو دولت از نگاه کشورهای عربی است.

سرلشکر صفوی ادامه داد: دیدگاه دیگر در این مورد تشکیل دولت صهیونیستی و دولت یهودی خالص و اخراج همه اعراب و مسلمانان از سرزمین فلسطین می باشد.

مشاور عالی مقام معظم رهبری در ادامه و در تشریح و ضعیت کنونی سرزمین های اشغالی گفت:امروز سرزمین های اشغالی به یک محیط شکننده امنیتی تبدیل شده است و تامین امنیت برای ساکنان سرزمین های اشغالی دیگر در اراده و کنترل رژیم صهیونیستی نیست بلکه امنیت آن در معادله ای قرار گرفته که یک طرف آن حزب الله لبنان و طرف دیگر آن گروههای مقاومت اسلامی قرار دارد؛ چه کسی باور می کرد ارتش رژیم صهیونیستی که در تمامی جنگ ها ی گذشته کشورهای عربی را شکست داده بود، امروز در صحنه ای که به برکت انقلاب اسلامی ایران تحول یافته، در ضعف و ناتوانی استراتژیک قرار بگیرد و مجبور به شکست شود.

وی ادامه داد:انقلاب اسلامی ایران با توسعه فکری و فیزیکی مکتب مقاومت در منطقه ، ایده های راهبردی خود را از فکر به قدرت در زمین تبدیل کرده است؛ امروز بر همگان ثابت شده که تفکر پویا و آموزنده انقلاب اسلامی ایران، به مثابه یک پیام امیدبخش جهانی، از کالبد و قلمرو جغرافیایی ایران خارج شده و محیط جهانی را تحت الشعاع قرار داده است.

وی افزود: به برکت روز جهانی قدس، امروز مسئله فلسطین یک پدیده و دغدغه بین المللی و جهانی است و آینده نگری و دوراندیشی حضرت امام(ره) در نامگذاری روز جهانی قدس از دامنه باورها و انتظارات فراتر بود و کمتر کسی تصور می کرد گفتمان انقلاب اسلامی به سرعت از مرزهای کشور عبور کند و ترتیبات و مناسبات امنیتی، نظامی، سیاسی و اجتماعی در محیط منطقه ای و جهانی را تحت تأثیر قرار دهد.

وی ادامه داد: اقتدار روزافزون حزب الله و حماس، شکست های پی در پی ارتش رژیم صهیونیستی و فروپاشی هیمنه ابرقدرتی آمریکا همگی واقعیات شگفت انگیزی هستند که از دامنه تصورات در اوایل انقلاب فراتر رفته است و این واقعیات میدانی را حضرت امام(ره) با درایت و کیاست پیش بینی و محاسبه کرده بودند.

وی افزود:حضرت امام خمینی(ره) با نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس، آرمان و تفکر آزادی فلسطین را به آینده امتداد دادند و هر سال در ماه مبارک رمضان و آستانه برگزاری شکوهمند این گردهمایی و قدرت نمایی عظیم جهانی، شاهد شکل گیری نگرش های جدیدی در حمایت از قدس شریف و مبارزه با صهیونیسم هستیم و نامگذاری روز جهانی قدس یک تصمیم راهبردی بود که سبب شد در میدان رقابت سنگین و تنازع حقیقی میان قدرت های جهانی ، آرمان آزادی فلسطین، به عنوان یک فضیلت تاریخی و جاودانه پلی به گذشته، حال و آینده ایجاد کند.

انتهای پیام

کد N883921