ادامه عملیات ارتش عراق علیه داعش و حمله تروریست‌ها به شرق رمادی

سیاسی

تروریست‌های داعش حمله گسترده‌ای را با منفجر کردن چند خودروی بمب‌گذاری شده در شرق رمادی عراق آغاز کرده‌اند که هدف از آن کنترل بر شهرستان الخالدیه اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، منابع عراقی اعلام کردند که داعش این حمله گسترده را با منفجر کردن دست کم دو خودروی بمب‌گذاری شده در پایگاه‌های ارتش و نیروهای مردمی در شهرستان الخالدیه در شرق رمادی، مرکز استان الانبار عراق آغازکرده و تعدادی از نیروهای عراقی در این انفجارها کشته شدند.

همزمان با ادامه درگیری‌ها میان ارتش عراق و تروریست‌های داعش در رمادی نیز تجهیزات نظامی زیادی نیز برای نیروهای ارتش ارسال شده است.

ارتش عراق در حال حاضر تلاش می‌کند تا با کمک نیروهای مردمی و قبایل الانبار، رمادی را از داعش پس بگیرد اما روند عملیات آزادسازی استان الانبار که بزرگترین استان عراق محسوب می‌شود به کندی پیش می‌رود.

منابع نظامی عراقی اعلام کردند که نیروهای عراقی با کمک داوطلبان مردمی شهر فلوجه را از تمامی محورها محاصره کرده‌اند تا عرصه را بر داعش تنگ کنند و بتوانند این شهر را آزاد کنند؛ شهری که پس از رمادی دومین شهر بزرگ استان الانبار عراق محسوب می‌شود.

نیروهای عراقی در همین راستا حمله گسترده داعش به منطقه «الصبیحات» در شهر الکرمه واقع در شمال شرق فلوجه را ناکام گذاشتند. به دنبال درگیری‌های شدید میان نیروهای عراقی و داعش 11 تن از تروریست‌ها کشته شدند.

نیروهای عراقی با کمک نیروهای مردمی از چند روز پیش عملیاتی را در اطراف فلوجه آغاز کرده‌اند. سخنگوی نیروهای مردمی عراق این عملیات را مقدمه‌ای برای آزادسازی کامل شهر فلوجه دانسته است.

همچنین اخبار محلی حاکی از کنترل نیروهای عراقی بر شهرک «الصقلاویه» در شمال غرب فلوجه و کنترل داعش بر شهرک «بروانه» در غرب رمادی است.

نیروهای ارتش عراق در راستای عملیات خود در استان صلاح‌الدین نیز حمله گسترده داعش به غرب شهر سامراء را ناکام گذاشتند. داعش تلاش می‌کرد تا خطوط دفاعی ارتش عراق در این منطقه‌ را که تنها 12 کیلومتر با سامراء فاصله دارد درهم بشکند.

انتهای پیام

کد N883920