ادامه رایزنی‌های مسئولان نظامی اتحادیه عراب برای تشکیل نیروی مشترک

سیاسی

مشاور نظامی دبیرکل اتحادیه عرب اعلام کرد که وزرای دفاع و خارجه کشورهای عربی سومین نشست خود درخصوص تشکیل نیروی دفاعی مشترک را تا پیش از 29 ژوئیه جاری برگزار می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری بوابه، محمود خلیفه، مشاور نظامی نبیل العربی، دبیر کل اتحادیه عرب با اشاره به اهمیت تشکیل یک نیروی مشترک عربی که مقدمات آن فراهم شده، جهت رویارویی با تهدیدهای احتمالی و مبارزه با تروریسم عنوان داشت: حوادثی که در منطقه در حال رخ دادن است درستی توطئه «خاورمیانه بزرگ» را که کاندولیزا رایس، وزیر خارجه پیشین آمریکا در سال 2006 از آن صحبت کرده بود، اثبات می‌کند.

وی اعلام کرد: هنوز زمان دقیق برگزاری نشست وزرای دفاع و خارجه کشورهای عرب مشخص نشده اما چهارچوب زمانی که برای این نشست در نظر گرفته شده تا قبل از 29 ژوئیه جاری تعیین شده است.

این مسوول عضو اتحادیه عرب همچنین عنوان داشت پروتکل تشکیل ارتش مشترک عربی پس از تایید 5 کشور به جای 3 کشور وارد مرحله اجرایی شده است.

پیش از این نیز فرماندهان ستاد مشترک ارتش کشورهای عربی دو نشست را درخصوص تشکیل نیروهای مشترک دفاعی برگزار کردند که در این نشست مصر خئاهان تشکیل ارتش مشترک عربی تا پیش از 29 ژوئیه شده بود.

انتهای پیام

کد N883877