در آستانه روز قدس؛

محدودیت های شدید صهیونیستها علیه نمازگزاران مسجد الاقصی

سیاسی

منابع فلسطینی از محدودیت های شدید رژیم صهیونیستی علیه نمازگزاران فلسطینی در بیت المقدس و مسجد الاقصی خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه فلسطین الیوم، منابع فلسطینی از حرکت هزاران فلسطینی از عصر روز گذشته به سوی شهر قدس اشغالی برای مشارکت در نماز جمعه و تدابیر شدید نظامیان رژیم صهیونیستی در اطراف بیت المقدس و اطراف مسجد الاقصی خبر دادند.

این منابع بیان کردند: موانع ثابتی از سوی صهیونیستها در مبادی ورودی شهر ایجاد شده است که این سبب ترافیک سنگین در مبادی ورودی به قدس شده است.

در همین حال به گفته منابع فلسطینی در اطراف دیوار حائل در اطراف قدس اشغالی گشت های رژیم صهیونیستی مستقر شده اند و مانع از ورود جوانان فلسطینی به شهر می شوند.

این منابع از استقرار هزاران نظامی رژیم صهیونیستی از ساعات اولیه بامداد امروز در بیت المقدس خبر دادند.

بر اساس این تدابیر، اطراف منطقه قدس قدیم بسته شده است و به اتوبوس ها اجازه داده شد است که نمازگزاران را به نزدیکی نقطه به نزدیکی درهای منطقه قدس قدیم برسانند.

گشتی ها نظامیان صهیونیستی و نیز بالون های رادای واطلاعاتی این رژیم به همراه بالگردهای آن در آسمان قدس برای زیر نظر گرفتن فعالیت نمازگزاران در پرواز هستند.

برای زنانی که از کرانه باختری می آیند و سن آنها 16تا30 سال وجود مجوز اقامه نماز در مسجد الاقصی اجباری شده است و همین محدودیت ها برای مردان 30تا50 سال لازم است و فقط مردان بالای 50 و زنان بالای 30 سال می توانند بدون مجوز وارد قدس شوند.