نیشابوری: مذاکره با غرب مانع توجه به موضوع فلسطین نیست

مذاكرات ايران و گروه 1 5,روز قدس

یک عضو شورای مرکزی حزب اسلامی کار گفت: با توجه به افراطی‌گری‌هایی که در دنیا صورت گرفته، نیاز است که مظلومیت مردم فلسطین در صدر اخبار جهانی قرار گیرد.

محمد نیشابوری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را امام خمینی (ره) روز قدس نامیدند و با اهداف خاصی هم این کار انجام شد، ماه رمضان یکی از مراسم‌های مشترک تمام مسلمانان جهان است. آخرین جمعه ماه رمضان هم از اهمیت فراوانی برخوردار بوده است چرا که آخرین نماز جمعه برپا می‌شود و نگاه‌های ویژه‌ای به آن معطوف است. این نامگذاری هوشمندانه بر پایه اتحادی است که بین همدلی مسلمانان جهان در ‌آن روز ایجاد می‌شود و موجب توجه جهانیان به مسئله فلسطین می‌شود.

وی ادامه داد: به دلیل وجود نوعی افراطی‌گری‌ و اتفاقاتی که در جهان اسلام افتاده، نگاه به فلسطین، غزه و لبنان در رسانه‌های جهان کمرنگ شده و حضور پرشور مردم، چهره‌های سیاسی و دولتی‌ها در این مراسم می‌تواند دوباره توجه جهان را به این موضوع جلب کند و مظلومیت مردم فلسطین را در صدر اخبار دنیا قرار دهد. همچنین این حضور، نوع نگاه ایران به موضوعات جهانی را نشان می‌دهد.

این فعال سیاسی افزود: اگر ما در حال مذاکره با غرب هستیم باعث نمی‌شود که از موضوع فلسطین و مردم مظلوم جهان غافل شویم. مردم مظلوم جهان در یمن، بحرین، سوریه، عراق و فلسطین هستند. حضور امسال مردم یک فصل مشترکی است و موجب اتحاد جدید بین مسلمانان در مقابل رژیم صهیونیستی خواهد شد.

نیشابوری با اشاره به دور آخر مذاکرات هسته‌ای فارغ از نتیجه به دست آمده، خاطرنشان کرد: این مردم همان مردمی هستند که به آقای روحانی رأی دادند. ایشان در دوران انتخابات طی مناظرات یکی از اصلی‌ترین نظرهایشان را حل موضوع هسته‌ای عنوان کردند. این دو سال هم این مسئله جزء اصلی‌ترین دستور کار دولت بوده است. مردم هم آثار این گفت‌وگو را دیده و لمس کردند.

وی ادامه داد: اگر در سطح ملی نظرسنجی صورت گیرد بدون شک مردم مدافع تیم مذاکره کننده خواهند بود. عموم مردم و نخبگان برای این تصمیم دعا کردند. ما هم امیدواریم که این مذاکرات به نتیجه برسد و تیم ما با نتیجه برد-برد خارج شود. برای غرب فرآیند هسته‌ای شدن ایران مبهم است. ایران فضا را برای آنها خیلی شفاف کرد. از طرف دیگر دولت هم اهتمام دارد تا مردم را بعد از مذاکرات به یک آرامش سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی برساند. این آرامش را در مردم می‌بینیم. سال‌های گذشته با فشار قطعنامه‌ها نگرانی مردم افزایش پیدا کرده بود اما الان امیدواری مردم کاملاً مشخص است.

وی در پایان گفت: مردم پشتیبان این تیم هستند در عین حال که نگرانی‌هایی دارند تا غربی‌ها زیر قول‌ها نزنند و میز مذاکره را به بهانه واهی ترک نکنند. این در حالی است که ما عقیده داریم آقای ظریف وطن‌دوست است و چارچوب نظام را رعایت می‌کند امیدوارم فضا برای فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی و اقتصادی مردم باز شود. این اتفاق مبارک رخ دهد و حداقل شاهد توافق کلی باشیم،‌ مذاکرات به پایان برسد و ما به سمت باز شدن و گشایش معضلات داخلی و خارجی حرکت کنیم.

انتهای پیام

کد N883736